Zūmeri. Paaudžu atšķirības

Organizācija "Mammām un tētiem" sadarbībā ar "Vides filmu studiju" un Latvijas Televīziju uzsākusi jaunu pusaudžu TV raidījumu "Zūmeri". Kopā taps 8 raidījumi, kuru autori būs 12 pusaudži, katra raidījuma garums – 15 minūtes. Četras talantīgu jauniešu komandas, kur katrā darbojas trīs varoņi, pētīs un stāstīs, kas viņiem – zūmeru (jeb "Generation Z") paaudzei – šobrīd ir aktuāls. 

Katrs no viņiem būs patstāvīgs sava stāsta autors, iemiesojot sevī pētnieka, intervētāja un operatora prasmes. Kādi notikumi pasaulē un Latvijā interesē un aizrauj mūsdienu pusaudžus, no kāda skatu punkta viņi uz tiem raugās, par ko viņi domā un ko vēlas uzzināt? Jaunais raidījums "Zūmeri" vienlaikus ir iespēja citām paaudzēm vairāk pietuvināties, saprast un iemīļot mūsdienu pusaudžu iekšējo pasauli. Arī raidījuma tapšanas apstākļi ir netipiski – filmēšana attālināti, kā arī, izmantojot dažādus tiešsaistes saziņas rīkus un platformas, kuros šī paaudze brīvi orientējas un tos intensīvi lieto.

Pirmajā raidījumā jaunieši pētīs, vai un kā atšķiras dažādas paaudzes. Vai atšķirība starp tām ir tik jūtama? Varbūt tomēr aizvien esam līdzīgi un saprotamies labāk, nekā gribētos domāt? Šajā sērijā Lība meklēs atšķirīgo, bet Rēzija un Jāzeps pārdomās, kā paaudzēm vienam otru iedvesmot, lai ar prieku būtu kopā!