"Teātris.zip" īpašā izlase: Liepājas teātra izrāde "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši"

0.0

«Sniegbaltīte un septiņi rūķīši» ir viena no tām pasakām, kuru, šķiet, zina jebkurš. Ja nav laimējies to dzirdēt mammas priekšā, lasītu pirms iemigšanas, tad vismaz – Holivudas filmas versijā vai varbūt mūsu pašu lieliskajā Leļļu teātrī?

Liepājnieku versiju pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem veidojusi dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, kas, paturot galveno domu, tēlu raksturus pamainījusi, taču neatkarīgi no laika vai tā diktētās modes, pasakas galvenā doma ir, paliek un paliks par cilvēka dvēseles tīrības un skaistuma nozīmi.

Izrādes veidotāji

Režisors – Dž. Dž. Džilindžers

Lomās: Samira Adgezalova, Rolands Beķeris, Sigita Pļaviņa, Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis, Egons Dombrovskis, Leons Leščinskis, Edgars Pujāts, Viktors Ellers, Mārtiņš Kalita, Kaspars Gods, Armands Kaušelis.

Komponists – Kārlis Lācis
Dziesmu tekstu autore – Evita Mamaja
Scenogrāfs – Kristians Brekte
Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa
Horeogrāfe – Inga Krasovska
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis

Kritiķi par izrādi

Undīne Adamaite: «Radošā grupa – režisors Dž. Dž. Džilindžers, lugas autore Rasa Bugavičute, scenogrāfs Kristians Brekte, komponists Kārlis Lācis, dziesmu tekstu autore Evita Mamaja, horeogrāfe Inga Krasovska – ir veikli balansējusi starp ironiju, zināmu parodiju un visa labā, kas vien pasaulē ir, – krietna sirds, godīgums, drosme, nesavtība, draudzība un mīlestība – patiesu apliecinājumu.» (Kultūras Diena, 21.12.2015.)

Līvija Dūmiņa: «Rezumējot – Sniegbaltīte un septiņi rūķīši ir labestīga, pozitīvi lādēta izrāde, visdrīzāk skolas vecuma bērniem, ko ir aizraujoši skatīties arī pieaugušam cilvēkam.» (NRA, 15.10.2015.)

Raidījumu ciklu atbalsta