Modernā pieccīņa. Dokumentāla filma (12+)

Režisors Armands Tripāns ir izveidojis dokumentālu stāstu par modernās pieccīņas pieturpunktiem Latvijas sporta vēsturē. Sporta veids, ko attīstīja divi treneri – Leja un Zvirgzdiņš pirms vairāk kā 50 gadiem – šodien, mūsdienās ir gandrīz vai savā sākumpunktā. 

Bez finansējuma, spēcīgas struktūras un ar dedzīgu sapni par uzvaras brīdi. Pieccīņa viņiem visiem iedeva startu dzīvē - rūdījumu. Kas ir šis sporta veids, ko sporta politika ir sabojājusi līdz nepazīšanai? Kādi bija mūsu pirmsākumi? Kas ir apslēpts zem šiem pieciem tik dažādajiem sporta veidiem? Kas ir Latvijas modernā pieccīņa?

Filmā piedalās visi Latvijas modernās pieccīņas spilgtākās personības. Īpaša loma filmā ir Ainaram Eglonam Lejam – šī sporta veida pamatlicējam Latvijā. Filmā režisors izmanto arī Jura Podnieka filmas kadrus „Puikas zirgos”, kur šie pusmūža vīri tika filmēti un intervēti savos spēka gados. Šis ir vēsturiski veidots stāsts par sporta veida aizkulisēm un notikumiem, kas mainīja tā iesaistītos cilvēkus, notikumi – pastāvošās kārtības un sporta likteņus.

Latvija, 2019

Rež: Armands Tripāns