Pasaules čempionāts regbijā

Jau rīt pasaules uzmanība tiks pievērsta lielākajam šī gada sporta notikumam – Japānā sāksies pasaules čempionāts regbijā. Visas spēles varēsiet skatīt arī LTV7. Par lielo sporta forumu turpina Andris Auziņš.Jau rīt pasaules uzmanība tiks pievērsta lielākajam šī gada sporta notikumam – Japānā sāksies pasaules čempionāts regbijā. Visas spēles varēsiet skatīt arī LTV7. Par lielo sporta forumu turpina Andris Auziņš.

Pasaules kausā regbijā par galveno Weba Elisa vārdā nosaukto trofeju cīnīsies 20 labākās zemeslodes izlases. Turnīrs pirmo reizi norisināsies Āzijā – Japānā, tāpēc Eiropas regbija līdzjutējiem būs jāsamierinās ar agriem spēļu laikiem. Japānā regbijs aug ļoti strauji un šķiet Pasaules kausa rīkošana ir balva japāņu tautai par pamatīgu grūdienu regbija attīstībai.

Intervija - Raimonds Rudzāts, regbija komentētājs

Regbija pasaules kauss ir ne tikai šī gada nozīmīgākais sporta notikums, bet šis turnīrs ir arī ilgākais lielais sporta forums. Pasaules čempionus uzzināsim vien finālspēlē 2.novembrī – šajā laikā katrai izlasei būs aptuveni viena spēle nedēļā.

Intervija - Emīls Balodis, Latvijas regbija valstsvienības kapteinis

Par galveno trofeju reāli cīnīsies vismaz deviņas valstis. Šogad svarīgāko turnīru pirms Pasaules kausa uzvarēja Dienvidāfrika, bet pēdējo divu gadu čempioniem jaunzēlandiešiem vairākas nepārliecinošas spēles.

Intervija - Raimonds Rudzāts, regbija komentētājs

Regbistiem saņemt algu par spēlēšanu atļāva vien 1995.gadā, tā iemesla dēļ regbijs nav komercializēts sporta veids. Labākie profesionāļi saņem ap pusotru miljonu eiro sezonā un paši regbisti mīl teikt, ka regbijs ir pēdējais sporta veids, kur visu neizsaka tikai nauda.

Intervija - Emīls Balodis, Latvijas regbija valstsvienības kapteinis

Pasaules kausa translācijas no Japānas arī LTV7, bet replay.lv varēsiet atrast arī visu spēļu atkārtojumus.

Komentāri

Kategorijas