Deju kolektīvu konkursa apbalvošana

Visu dienu starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” notika XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku deju kolektīvu konkursa fināls, kurā noskaidrojās labākie A grupas (jauniešu) deju kolektīvi un labākie D grupas (vidējās paaudzes) deju kolektīvi.
Par godalgām cīnījās 14 A grupas deju kolektīvi un 9 D grupas deju kolektīvi. Finālu vērtēja starptuatiskā žūrija – teātra horeogrāfs Alberts Kivlenieks, Tartu universitātes, Vīlandes Kultūras akadēmijas lektors, baetmeistars Pauls Bobkovs (Lietuva), Klaipēdas Universitātes Horeogrāfijas departamenta asoc.prof., horeogrāfs Vidmants Mačuļskis, baletmeistare, Krievijas Nopelniem bagātā kultūras darbiniece Olga Gorbunova (Krievija), Rovenskas Valsts humanitārās universitātes Horeogrāfijas katedras vecākā pasniedzēja Ilona “Legska (Ukraina).

Vidējās paaudzes deju kolektīvi (D grupa)
Lielā balva
Latvijas Universitātes biedrības „Juventus” vidējās paaudzes deju kolektīvs DANCIS

1.vieta
VEF Kultūras pils vidējās paaudzes deju kolektīvs MANA ROTAĻA
Mārupes novada kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs MĀRUPIEŠI
2.vieta
Talsu tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs TALSU KURŠI
Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas „Ave Sol” vidējās paaudzes deju kolektīvs TEIKSMA, mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis
Valmieras Kultūras centra tautas deju ansambļa GAUJA vidējās paaudzes deju kolektīvs, mākslinieciskā vadītāja Vaira Dundure
Madonas pilsētas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs VIDZEME, mākslinieciskais vadītājs Andris Ezeriņš
3.vieta
Daugavpils Latviešu kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs SAIME, mākslinieciskā vadītāja Lilija Graudiņa
Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” vidējās paaudzes deju kolektīvs LĪGO, mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš



Jauniešu deju kolektīvi (A grupa)
Lielā balva
Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas „Ave Sol” tautas deju ansamblis TEIKSMA, vadītājs Jānis Ērglis


1.vieta
Rīgas kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” deju ansamblis DAIĻRADE, vadītāja Iveta Pētersone – Lazdāne
Latvijas Universitātes biedrības „Juventus” tautas deju ansamblis DANCIS, vadītājs Rolands Juraševskis
2.vieta
Rīgas kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” Tautas deju ansamblis LĪGO, vadītājs Jānis Purviņš
Burtnieku novada jauniešu deju kolektīvs SADANCIS vadītāja Ieva Adāviča
Tautas deju un mūzikas kluba „Liesma” tautas deju ansamblis LIESMA, vadītājs Jānis Marcinkevičs
3.vieta
Siguldas novada Siguldas pagasta jauniešu deju kolektīvs VIZBULĪTE, vadītāja IndraOzoliņa
Rīgas Stradiņa universitātes Tautas deju ansamblis AČKUPS, vadītāja Elita Treilone
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes „Kultūra” tautas deju ansamblis DIŽDANCIS,
Vadītāja Ieva Karele
Rīgas Tehniskās universitātes Tautas deju ansamblis VEKTORS, vadītājs Uldis Šteins
VEF kultūras pils tautas deju ansamblis ROTAĻA, vadītājs Gints Baumanis


Senioru deju grupa
Lielā balva
Madonas kultūras nama senioru deju kolektīvs ATVASRA, vadītāja Maija Rijniece

Komentāri

Kategorijas