Adreses. Fantastu mājas

Raidījuma Adreses jaunākā sērija LTV1 ēterā – ceturtdien, 18. aprīlī, 21.15. Sērijas tēma – mājas, ko paši sev cēluši neparasti cilvēki, savā ziņā – fantasti. Mākoņu stūmēji. Domātāji. Gudru dzīvesziņu skolnieki un citiem skolotāji.

Kā, parasti, Adresēs adreses ir divas. Abās to īpašnieki ielikuši filozofiju, pēc kuras paši dzīvo. Vēl vairāk – viņi mājās ielikuši arī skolas, kur šo filozofiju māca citiem. Jogas skola Bieriņos un koku skola Piņķos. Milzu templis Pārdaugavas šaurībā un vesels ciems, kāda nav nevienā kartē.

Ne velti ir tas banālais teiciens: mūsu mājas – mūsu spogulis. Mājās cilvēki ieliek sevi. Jautājums tikai – ja mājā ielikts daudz, vai tas nozīmē, ka daudz ir arī pašā cilvēkā? Vai tieši pretēji – ar tādu fantastisku māju cilvēks kompensē tukšumu sevī?

Abu māju saimnieki savu filozofiju un fantāzijas iemiesojuši tēlniecībā – viņu mājas un pagalmi ir pilni ar koka un akmens skulptūrām. Tāpēc Adrešu viesis šajā sērijā – tēlnieks Aigars Bikše. Kāallaž asprātīgais mākslas profesors vērtē tautas daiļamata censoņu aizraušanos ar arhitektūras dekorēšanu?