Latviešu valodas pasniedzēja no Olaines - Brigita Medne. Tuesi.lv

«Valoda ļoti ietekmē to, kā mēs redzam pasauli un kā mēs sevi izsakām. Mēs redzam krāsas un darām darbības citādāk – viss mainās no valdas uz valodu. Tas rodas no tā, cik cilvēki ir dažādi. Mani interesē līmenis, kurš atklāj sakarības valodā, kas izriet no sevis paša,» saka latviešu valodas pasniedzēja Brigita Medne no Olaines.

«Mēs pārāk maz veram durvis dažādām kultūrām, valodām, vajadzībām un problēmām, kas cilvēkiem dzīvē var būt. Cilvēki ir dzīvokļos un neiet uz ielas, jo ir stereotipi sabiedrībā. Nav vēl tik liela iecietība un interese par dažādo, kā es gribētu,» uzsver Brigita.

«Man gribas dažādību un pamatā tam ir cilvēcība. Es nebaidos no dažādības, ja tam pamatā ir tas, ka mēs gribam viens otram palīdzēt. Mēs esam pārāk tālu iegājuši žogos, bailes pārāk viegli pāriet necilvēciskumā,»  uzskata Brigita.

«Es sevi saucu par latvieti un man tas ir svarīgi. Es sevi redzu Latvijā. Man ir svarīgi ik pa laikam kaut kur aizbraukt, ieelpot pasauli un atbraukt atpakaļ. Tas ļauj saprast, cik šeit ir forši, bet, tajā pašā laikā, cik daudz šeit var mainīt un uzlabot,» stāsta Brigita.

«Man ir svarīga mana atrašanās vieta un mana pilsēta. Kādu laiku tā noteikti būs Olaine. Tā nav vēsturiska pilsēta ar tālām saknēm, bet šeit ir manas saknes un mana dzimta. Man tas ir svarīgi – atrast vēsturi arī šeit.»