"Klase" 1. sērija

Raidījums ļaus ieskatīties skolas dzīvē un ieraudzīt tajā katru bērnu atsevišķi ar viņa unikālo stāstu. Raidījuma veidotāji cer, ka tas palīdzēs pieaugušajiem labāk izprast un atbalstīt savus bērnus un ļaus gudrāk reaģēt dažādās dzīves situācijās.

Cik bieži aizdomājamies, kā bērns jūtas skolā, ģimenē un sabiedrībā kopumā? Vai slikta atzīme matemātikā nozīmē tikai slinkumu, neapķērību, vai tomēr tai var būt dziļāks iemesls? Cik bieži dzirdam bērnu sakām, ka viņš nevēlas iet uz skolu? Vai aizdomājamies, kāpēc tā notiek?

Jaunajā raidījumā vienkāršā, brīvā un izklaidējošā veidā runās par svarīgo, liekot aizdomāties par savu bērnu un par savu līdzatbildību.

Katrā no raidījumiem redzēsim kāda jaunieša stāstu, kurš atklāti runās par savām sajūtām skolā, problēmām, kas saistītas ar mācībām un savu vietu klasē, skolā un ģimenē.

Katrs raidījums mums ļaus atklāti ielūkoties kādas sabiedrībā zināmas personības profesionālajā dzīvē, atgriezties kopā ar viņu skolas laikā, atklājot vēl nezināmus faktus par bērnības un skolas laikā pieredzēto, kā arī piedzīvotajām pusaudžu laika krīzēm un problēmām.

Atklāti un bez aizspriedumiem aktualizēsim un analizēsim kādu noteiktu aspektu, kas ietekmē jauniešu dzīvi un dažkārt traucē iegūt izglītību - mācību grūtības, aizņemtība, atkarības, vardarbība, atbalsta personu trūkums, ģimenes attieksme u.c. Savās domās par šīm problēmām starpbrīdī dalīsies arī skolēni, kopīgi diskutējot un atklājot savu viedokli.

1. raidījuma apraksts:

Pirmajā raidījumā «Klase» tēma «Man uzmeta degošu somu uz galda…»

Iepazīsimies ar vidusskolnieci Līvu, kura šobrīd mācās Rīgas Raiņa 8. vakara vidusskolas 12. klasē un ir piedzīvojusi piecu skolu nomaiņu.  Pamatskolas laikā ir bastojusi stundas un cietusi no skolasbiedru pāridarījumiem.

Dailes teātra aktieris Dainis Grūbe atklās savus skolas laika stāstus. Vairākkārtējais «Spēlmaņu nakts» balvu ieguvējs savulaik atstāts uz otru gadu, kā arī divreiz gandrīz izmests no skolas. Abi raidījuma varoņi tiksies Dailes teātra gaiteņos negaidīti atklātā sarunā par to, kā ir būt varmākam un upurim. Kā skolā «izdzīvot» starp vienaudžiem?