Latvijas kods. Dāvids un Goliāts. Dokumentālā filma

Filma «Dāvids un Goliāts» ir stāsts par diviem talantīgiem brāļiem, kuldīdzniekiem Kristapu un Kristu Kaņukiem. Vecākais brālis Kristaps, kurš kopš dzimšanas ir ratiņkrēslā un kuram ir runas grūtības - pateicoties ģimenes atbalstam, spējis attīstīt repošanas talantu, rindas ar atskaņām bītu pavadībā radot uz vietas – improvizēti.

Savukārt viņa jaunākais brālis Krists aizrāvies ar BMX Freestyle braukšanu un ir viens no Latvijas topa braucējiem šajā disciplīnā. Filmas ir par jauniešu sapņiem, talantu, atbildību vienam pret otru, spēju nepadoties un priecāties par dzīvi. «Šodien, kad vairums jauniešu aizraujas ar virtuālo realitāti un datorspēlēm, filma ir kā atgādinājums par ģimenes nozīmi, cilvēciskumu un atbildību. Par lietām, kas veido dzīves vērtības. Šī filma būtu jāredz ikvienam mūsdienu pusaudzim.», tā saka filmas autori.  

Filma tapusi filmu cikla «Latvijas Kods» ietvaros, studijā «SKUBA films». Filmas režisors ir Olafs Okonovs un Sandijs Semjonovs. Scenārija autore Inese Vaikule. Operatori Jānis Andrejevs un Jānis Indriks.

Foto: Mārtiņš Griezītis; Kaspars Alksnis un no personīgā arhīva.