Atslēgas. Nacistu okupācija - no vilka nagiem lācim klēpī

0.0

Dokumentālā raidījumu cikla Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi 23. sērija LTV1 ēterā – 21. jūnijā pulksten 21.15. Sērijas tēma: 1941. gada nacistu okupācija – meli par atbrīvošanu no komunistu jūga.

1941. gada visīsākajā naktī,  22. jūnijā, sākās cilvēces vēsturē lielākā militārā ofensīva, operācija «Barbarosa» – hitleriskās Vācijas uzbrukums Padomju Savienībai. Tā skāra Latviju jau pirmajās stundās. Tuvāko dienu laikā padomju okupantus Latvijā nomainīja nacisti. Jebkurš, kurš patriec tavu pāridarītāju, automātiski šķiet tavs draugs. Tomēr, visai loģiski, ka realitāte tāda nebija.  Okupants, nomainījis okupantu, ir un paliek okupants. Vai starp viņiem bija kādas atšķirības?

Naivie latvieši cerēja uz atbrīvošanu no komunistu jūga un iespēju atjaunot Latvijas valstiskumu, bet no vilka nagiem iekrita klēpī lācim. Abu režīmu rokraksti bija pat pārsteidzoši līdzīgi. Kā iespējams, ka Latvija Hitlera karapūļus, par spīti barbariskiem postījumiem jau pirmajās kara dienās, sagaidīja kā atbrīvotājus? Kas mainījās Latvijas parasto cilvēku dzīvēs, kad Staļinu nomainīja Hitlers? To iespējams uzzināt šīs nedēļas Atslēgās.