Ķepa uz sirds I

Informatīvi izklaidējošais raidījums par mājdzīvniekiem «Ķepa uz sirds» veltīts dzīvnieku aizsardzības jautājumiem un sabiedrības izglītošanai, tāpat tajā ietverti praktiski speciālistu padomi par mājdzīvnieku veselību, kopšanu un audzināšanu.

Raidījums «Ķepa uz sirds» tiek veidots tāds, lai skatītājos raisītu pozitīvas emocijas un stiprinātu mīlestību pret mūsu mīluļiem. Diemžēl pamesto dzīvnieku skaits nemazinās, patversmes ir pārpildītas un ik pa laikam sabiedrību šokē ziņas par kārtējo cietsirdīgo izturēšanos pret dzīvniekiem. Tāpēc raidījums motivē skatītājus iesaistīties un palīdzēt nelaimē nonākušajiem dzīvniekiem, kā arī pašiem piedāvāt risinājumus situācijas uzlabošanai.

Lai atrastu jaunas mājas un saimniekus pamestajiem un atstātajiem dzīvniekiem, raidījums veidots sadarbībā ar Latvijas dzīvnieku patversmēm un pagaidu mājām. Tāpat raidījumā piedalās sabiedrībā pazīstami cilvēki ar saviem mīluļiem, kā arī talantīgi, interesanti un atraktīvi mājdzīvnieki ar saviem saimniekiem.

Raidījuma veidotāji cer, ka ar tā palīdzību izdosies ne tikai uzrunāt mājdzīvnieku saimniekus un veicināt atbildīgu izturēšanos pret mūsu mazajiem draugiem, bet arī sadarbībā ar Latvijas dzīvnieku patversmēm un pagaidu mājām atrast jaunus un gādīgus saimniekus to iemītniekiem - pamestajiem un atstātajiem suņiem, kaķiem, zirgiem un citiem dzīvniekiem, kuri saviem saimniekiem izrādījušies lieki. To, ka Latvijas sabiedrībai pamesto mājdzīvnieku liktenis nav vienaldzīgs, pierāda pētījumu centra SKDS pērn veiktā mājsaimniecību aptauja. Gandrīz 30% aptaujāto ģimeņu būtu gatavas pieņemt aprūpē mājdzīvnieku no patversmes. Palīdzēt pamestajiem dzīvniekiem ar ziedojumiem, barību vai citām aktivitātēm būtu gatavi 60% ģimeņu. Pētījuma dati liecina, ka turpat 70% Latvijas mājsaimniecību ir savs mīlulis - suns, kaķis, papagailis, kāmītis vai kāds cits dzīvnieciņš.

Raidījumu piedāvā neatkarīgo producentu grupa «Summer Studio», raidījuma mecenāts - Ināras un Borisa Teterevu fonds.

Komentāri

Kategorijas