пятница, 2. декабря

Vārda dienas: Sniedze, Meta

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Adreses. Vai arhitektūra bērniem drīkst būt bērnišķīga?

LTV1 raidījuma Adreses šī sērija aizkustinās visus, kuriem ir bērni, reiz būs bērni vai kuri paši reiz ir bijuši bērni. Tātad – visus. Vai bērni ir pelnījuši labu arhitektūru? Varbūt bērniem vispār nav vajadzīga nopietna arhitektūra? Salīdzinām divas ikonas – veco Rīgas Dzemdību namu un jauno Exupéry starptautisko skolu Piņķos. 

Dzemdību nams nupat piedzīvojis lielas pārmaiņas. Kādreizējā padomju sarkano ķieģeļu fasāde apšūta ar jauniem bēši brūniem paneļiem, un var teikt – vizuāli šī tagad ir pavisam cita ēka. Arī pie ieejas jauns spilgts akcents – Rīgas mēra izlolotais uzraksts «Rīga» ar zili balto sirsniņu «ī» burta garumzīmes vietā. Pirmā vieta, kur nofotografēties jaunajiem rīdziniekiem.

Vienā laikā ar Dzemdību nama pārveidi Pierīgas Piņķos realizēts cits «triecienprojekts» – kāda Krievijas miljonāru ģimene rekordlaikā (11 mēnešos!) uzbūvējusi milzīgu privātu skolu un bērnudārzu. Galvenā mācību valoda tajā ir franču, un tā nosaukta par godu slavenajam francūzim, Mazā Prinča autoram – Exupéry International School.

Turklāt šajā sērijā būs vēl viens atklājums – kurš īsti ir slaveno Rīgas kreklu autors? Tieši viņš būs Adrešu autora Mārtiņa Ķibilda ceļabiedrs. Kam piederēs Adrešu simpātijas – rīdzinieku patriotisma apdvestajam Dzemdību namam vai privātskolai Jūrmalas šosejas malā?