V.I.P. 30.janvāris. Otrais pusfināls

“V.I.P.” ložā Uģis Joksts tiksies ar komandām, kas pašas pieteikušās, pašas izlēmušas kolektīvi pārbaudīt erudīciju un dara to pirmo reizi. Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja un Valodu mājas trijnieki vēlas arī pastāstīt par savām darbavietām, idejām un mīlestību pret Ziemeļvalstīm. Pateicoties spēles jautājumiem, būs iespēja kopīgi paceļot pa Islandi, Norvēģiju, Somiju, Dāniju, Zviedriju.

Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā komandas kapteinis ir Jānis Atslens, bet Valodu mājas kapteine – Marta Roķe.

Jānis Atslens – komandas kapteinis, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā padomnieks. Cenšas dzīvē pieturēties pie devīzēm – “roku rokā” un “darbs ceļ vīru”. Kopš bērnības interesējusi dažādu faktu un likumsakarību izzināšana, iedziļinājies enciklopēdijās. Šobrīd patīk skandināvu autoru tumšie krimiķi un vēsturiska literatūra par Eiropas un Baltijas reģionu laiku griežos.

Daina Mežecka – Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā padomniece. Baldonē uzaugusi rīdziniece. Mūža lielāko daļu saistīta ar Norvēģiju un citām Ziemeļvalstīm. Draudzēšanās un lasīšana ir visiemīļotākās norises. Cenšas izdibināt, kas īsti veido labu, ikvienam viesmīlīgu publisko telpu un pilsētvidi. Bezsniega sezonā brauc ar riteni, mēdz peldēties dažādos gadalaikos, piedalīties rogainingos un orientēšanās treniņos. 

Inga Puriņa – komunikācijas padomniece Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā Latvijā. Dzimtā puse ir skaistā Ziemeļvidzemes pērle Tirza. Studējusi Norvēģijā. Kopš tā laika Norvēģija un viss norvēģiskais kļuvis ļoti nozīmīgs. un Arī maģistra darbs ir saistīts ar Norvēģiju. Šobrīd iegūst maģistra grādu rakstniecības studijās Liepājas universitātē. 


Marta Roķe – komandas kapteine, Valodu mājas līdzdibinātāja un projektu vadītāja. Par sevi mēdz teikt, ka ir orientēta uz ziemeļiem. Kopš Kultūras akadēmijas studiju beigšanas darbojusies Ziemeļvalstu vidē tepat Latvijā, bet jau padsmit gadus katru vasaru migrē aiz polārā loka pie ziemeļbriežiem un pusnakts saules. Patīk dziedāt tautasdziesmas divdesmit dažādās valodās; daudz un gardi smejas.

Gatis Pāvils – Valodu mājas stratēģis, mājaslapu saimnieks. Ieguvis ģeoloģijas un vides zinību izglītību. Strādājis pavisam citas lietas: vadījis dažus lielus investīciju projektus, plānojis un rakstījis daudzas stratēģijas valsts institūcijām un pašvaldībām. Tagad cenšas gūt panākumus uzņēmējdarbībā informācijas tehnoloģiju un valodu izglītības jomās. Ģeoloģija un vides zinības paliek vakariem, kad tiek rakstīts blogs par pasaules neparastākajām vietām. 

Marija Štrauha – studente, apgūst norvēģu valodu. Kopš bērnības interesējusies par valodām, kultūru un mūziku, apgūstot klavierspēli un ar zinātkāri pētot literatūras un kinoloģijas pasauli. Pašlaik patīk pavadīt laiku, nodarbojoties ar ģitārspēli un dažādu filmu baudīšanu, taču ikdienas nodarbes iekļauj angļu filoloģijas apguvi universitātē un valodas pasniegšanu skolā.