V.I.P. 23.janvāris. Pirmais pusfināls

Līdz ar raidījuma “Tas notika šeit” kārtējo sezonu LTV1 ēterā, arī “V.I.P.” ložā pie Uģa Joksta tāpat kā pirms gada viesojas šī projekta kadra un aizkadra komandas. Komandas, kuru kapteiņi ir Dāvids Ernštreits un Lote Gediņa, meklēs atbildes uz jautājumiem par ļoti zināmām un nepelnīti aizmirstām vietām Latvijā, kā arī uz tipiskiem “V.I.P.” spēles erudīcijas jautājumiem.

Lote Gediņakomandas kapteine, raidījuma “Tas notika šeit” laukuma režisore. Uzskata, ka viena no svarīgākajām lietām,  veidojot raidījumus, ir komanda. Cilvēks ar visskaļāko balsi filmēšanas laukumā un neticamu spēju parādīties kadrā situācijās, kad epizodi faktiski nav iespējams pārfilmēt. 

Inese Kļava – raidījuma “Tas notika šeit” montāžas režisore. Daudz laika pavada pie datora, montējot dokumentālās filmas un TV raidījumus, tāpēc priecājas par katru brīdi, kas pavadīts dabā. Piekrīt Čārlijam Čaplinam, ka diena bez smiekliem ir izšķiesta diena.

Toms Krauklis – raidījuma “Tas notika šeit” montāžas režisors. Aizraujas ar eksperimentiem animācijā un mākslu virtuālajā telpā. Patīk doties dabā, skriet un mest kūleņus. Aizdomas par mūžīgā studenta sindromu.


Dāvids Ernštreitskomandas kapteinis, raidījuma “Tas notika šeit” vadītājs. Melanholisks sapņotājs, kurš iejūdzies darbos un ir grūti apstādināms. Biežāk ieņem vērotāja pozīciju, retāk metas notikumu epicentrā. Nespēj ilgstoši iztikt bez lauku gaisa un darbiem.

Edgars Plētiens – raidījuma “Tas notika šeit” vēsturnieks, kurš ir aizrāvies ar viduslaiku mazpilsētu vēstures izpēti Latvijā. Ikdienā strādā izglītības jomā un vada arī pieredzes grupas skolotājiem. Patīk ceļot un lasīt grāmatas. 

Andris Levāns – raidījuma “Tas notika šeit” vēsturnieks. Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes profesors. Vidusslaiku vēsturnieks, kuru interesē senie teksti un atmiņas kultūra. Patīk pabūt vienam dabā un padomāt par dzīvi, kā arī fotografēt.