Daudz laimes, jubilār! Valmieras teātra aktieris Mārtiņš Meiers

Mārtiņš ir Rīgas zēns, bet par zvaigzni kļuvis Valmierā. Dzimis 1985. gada 11. maijā, absolvējis Rīgas 2. ģimnāziju (2003), izglītību turpinājis Latvijas Kultūras akadēmijā, ar 2007. gadu pieskaitāms Valmieras teātra aktieru pulkam. Vēl studējot, profesionāli papildināijes Aleksandra Zelveroviča Teātra akadēmijā Varšavā, Polijā (2006).

Lūk, pāris teikumos izteikts Meiera profesionālais ceļš, kas neko nepasaka par Mārtiņa talanta un ieguldītā darba lielumu.

Šķiet, viens no zvaigžņotākajiem viņa dzīves mirkļiem ir 2018./2019. gada sezonas Latvijas teātra gada balva kategorijā «Gada aktieris» – par Hamleta lomu izrādē «Hamlets». Tas ir Indras Rogas laiks Valmieras teātra mākslinieciskās vadītājas amatā, Indra ir arī “Hamleta” režisore un ne tikai: tā kā vecais tulkojums bija morāli novecojis, režisore kopā ar galvenās lomas tēlotāju Meieru veidoja “Hamleta” jauno tulkojumu.

Mārtiņa aktiera liktenis, šķiet, ir laimīgs: viņš daudzkārt ticis nominēts gan Valmieras teātra un skatītāju, gan “Spēlmaņu nakts” balvām dažādās kategorijās. Jau pirmajā teātra sezonā viņš saņem Valmieras teātra balvu kategorijā “Labākais jaunais aktieris” – apliecinot spožo ienākšanu Valmieras teātrī ar lomām izrādēs “Hamlets” (šajā “Hamleta” iestudējumā Meieram vēl nav galvenā loma, tas ir O. Krodera iestudējums), “Crazy” un “Atvari”. Kā jaunais aktieris viņš saņem balvu arī nākamajā sezonā. Un jau kā labākais aktieris – 2011., 2012., 2013., 2014., 2015. gados, arī skatītāju balvu un balvu “Labākais aktieris otrā plāna lomā”. 

Viņa radošais talants prasa apliecinājumu arī ārpus aktiera profesijas. Piemēram, 2010./2011. gada sezonā viņš saņem Valmieras teātra režisoru balvu par radošu iniciatīvu un profesionālu izpildījumu, veidojot izrādi bērniem “Baltā kamielēna sapnītis”. Būdams izglītots arī muzikālajā jomā, viņš vairākkārt veidojis muzikālo konceptu ne tikai Valmieras, bet arī citu teātru izrādēm, saņemdams nominācijas “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada muzikālās partitūras autors dramatiskajai izrādei”.

Ar to balvu un nomināciju uzskaitījums nebeidzas, un intervijā Mārtiņš dalīsies savā redzējumā par to, ko māksliniekam tas nozīmē. Iepriekš citās intervijās Meiers ir izteicies, ka pārlieku liels komplimentu birums viņam liek ieslēpties skafandrā. Un vēl – ka neviena loma viņam nav sagādājusi tik daudz gandarījuma kā veiksmīgi iegūtas autovadītāja tiesības.

Zinot Mārtiņa humora sajūtu un – kā rakstīts teātra mājas lapā – aumaļaino fantāziju un šarmu, nav jāšaubās, ka arī “Daudz laimes, jubilār!” saruna būs dzirkstoša un asprātīga.