Klimata pārmaiņas sākas uz šķīvja. Vai esam gatavi atteikties no gaļas?

«Īsti vīri bez gaļas izdzīvot nevar. Vegāni ir paštaisni un visai agresīvi uzspiež citiem savu viedokli,» šādi un līdzīgi mīti , kā arī puspatiesības gan par gaļas ēšanu, gan atteikšanos no tās, sabiedrībā ir visai dzīvotspējīgi. Joprojām daudziem šķiet, ka iespēja katru dienu atļauties ēst gaļu, ir labklājības rādītājs. Bet citiem šķiet, ka pilnvērtīgi paēst lietojot veģetāru vai vegānu uzturu, ir krietni dārgāk, nekā brokastīs apēst cīsiņus, bet vakariņās – cepeša šķēli. Kā ir patiesībā?

Vai jūs būtu gatavi mainīt savus ēšanas paradumus un ikdienā atteikties no gaļas? Vai ēst to krietni mazāk? Par dzīves uztveri, gaļas ieguvi un patēriņu šajā “Būra” duelī diskutē Linda Dombrovska - kaislīga medniece, kura uzskata, ka medības ir viens no humānākajiem gaļas ieguves veidiem un Ulrika Skakovska – dzīvnieku un augu draugs, biedrības «Dzīvnieku brīvība» pārstāve.

Vai neēst gaļu ir modē un ko vispareizāk kombinēt uz šķīvja, stāstīs arī uztura speciālistes Lolita Neimane un Nelda Karpenska- Allaza.

Raidījuma sadaļas:
00:00 - Intro
1:59 - Kas ir «Būris»?
2:21 - Raidījuma dalībnieki
5:00 - 1. raunds
9:33 - 2. raunds
13:45 - 3. raunds
18:44 - Fināls
26:38 - Noslēgums