Vakcinācija. Kā pārliecināt šaubīgos, ka ieguvumi atsver riskus?

0.0
Oksfordā studējuša infektologa viedoklis plašsaziņas līdzekļos un kolēģes vīra māsīcas pieredze par vakcinēšanos, kas izklāstīta kādā sociālā tīkla ierakstā. Kam ticēt?

Eksperti nenogurstoši skaidro, ka vakcinācija ir labākais veids, kā iegūt imunitāti pret bīstamām un lipīgām slimībām. Ka nav pamata apšaubīt ātrumu ar kādu tika radītas Covid-19 vakcīnas. Un, ka tās neizmaina cilvēka DNS. Bet joprojām daļa sabiedrības nesadzird, ko par vakcīnām saka cilvēki ar zinātnisko grādu, bet uzticas radu un paziņu teiktajam. Tikmēr Covid-19 turpina nogalināt un liek ciest daudzām ģimenēm. Ja tuvinieku vai draugu nāve nav iemesls pasargāt sevi, kam vēl jānotiek?

Kā pārliecināt un iedrošināt cilvēkus vakcinēties un kāpēc sabiedrībā ir tik liela neticība zinātnei – par to “Būrī” diskutē Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsts Kārlis Rācenis.

Ekspertu viedokli par vakcinācijas nozīmi sabiedrības veselībā paudīs Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska un Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Larisa Savrasova.