Deportētie: Rafaila Rozentāla stāsts

0.0

Godalgotais telekanāla BBC režisors, Eiropas Raidorganizāciju Apvienības Mūzikas un Dejas ekspertu grupas viceprezidents Pīters Maniura (Lielbritānija) ar komandu ieradies Latvijā, lai jau svētdien, 6. jūlija vakarā, nodrošinātu Latvijas Televīzijas vēsturē vērienīgāko koncerta tiešraidi gan Latvijā, gan miljoniem skatītāju citās Eiropas valstu televīzijās.

Vienu no spožākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas muzikālajiem notikumiem – koncertu “Dzimuši Rīgā” – būs iespēja vērot Šveices (RSI Switzerland), Spānijas (RTVE Spain), Andoras (RTVA Andorra), Slovēnijas (RTVSLO Slovenia), Ukrainas (NTCU Ukraine), Bulgārijas (BNT Bulgaria), Somijas (YLE Finland), Lietuvas (LRT Lithuania) un Igaunijas (ERR Estonia) televīzijas skatītājiem. Sadarbībā ar Latvijas Televīziju koncertu pārraidīs prestižais kultūras kanāls ARTE (Francija, Vācija, Austrija, Šveice), savukārt koncertu tiešraidē internetā varēs skatīties ikviens mūzikas cienītājs www.ltv.lv un ARTE Live.

Ņemot vērā koncerta “Dzimuši Rīgā” ierakstam nepieciešamo augsto māksliniecisko kvalitāti, kā televīzijas daudzkameru režisors ir uzaicināts starptautiskā televīzijas režijas autoritāte Pīters Maniura no Lielbritānijas raidorganizācijas BBC. Godalgotais režisors veidojis, piemēram, karalienes Elizabetes II Zelta jubilejas koncerta tiešraides režiju un par saviem darbiem novērtēts ar “Emmy” un “Bafta” balvām. Kopš 2013. gada viņš darbojas arī projekta ”Opera North” valdē.

Koncertā “Dzimuši Rīgā” uzstāsies Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Miša Maiskis, Baiba Skride, Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls un Laima Jansone, kā arī Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris „Latvija” un diriģents Māris Sirmais, kamerorķestris „Kremerata Baltica” un īpaši šim projektam izveidots orķestris, kurā apvienojušies mūziķi, kuri pašlaik spēlē ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas orķestros. Pie diriģentu pults stāsies Andris Poga. Koncerta „Dzimuši Rīgā” idejas autore ir Daina Markova, režisors Dāvis Sīmanis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš.   

Biļešu cena uz 6.jūlija koncertu ir iepriekšpārdošanā – no 10 līdz 100 eiro, biļetes pieejamas „Biļešu Serviss” kasēs un Rīga 2014 kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”.

Koncerta translācijas projekts tiek veidots sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”, Latvijas Radio un Latvijas Nacionālo operu.