четверг, 8. декабря

Именины: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Personība. 100g Kultūras. Aija Vītoliņa

„Balss ir smalks instruments, ko var attīstīt visas dzīves laikā”, atzīst Aija Vītoliņa. Viņas vectēvs Jēkabs Vītoliņš un tēvs Viesturs Vītoliņš ir ievērojami muzikologi, un mūzika Aijai ir asinīs. Daudziem viņa pazīstama kā krāšņo „Cabaret” izrāžu dīva un arī tango dziedātāja. Aija ir lieliska solo māksliniece ar šarmu un stila izjūtu.

Februārī un martā viņa kopā ar grupu „Tango Sin Guinto” dodas koncerttūrē pa Latviju ar programmu „Atgriezties dienvidos”. Top arī jauna programma un albums ar īpaši viņai radītām dziesmām.

Aijas kaislība ir ceļošana. Viens no viņas aizraujošākajiem piedzīvojumiem ir ceļojums pa Alpu kalniem ar motociklu, nobraucot vairākus tūkstošus kilometru. Aijas vaļasprieks ir arī ēst gatavošana. Viņa lutina savus draugus un kolēģus ar gardumiem no dažādām pasaules virtuvēm. Bet Aijas lielā stihija ir skaņu pasaule.

„Man patīk tā visaptverošā skaņa un sajūta, kad dziedu vai klausos, kad rodas mūzika kopā ar draugiem. Tad es jūtos neaprakstāmi laimīga, ”atzīst dziedātāja.