Imanta Ziedoņa un Raimonda Paula dziesmu svētki. Koncerts

0.0

Atzīmējot Imanta Ziedoņa 90 gadu jubileju, 2023. gada 3. maijā Mūzikas namā "Daile" notika pirmatskaņojums programmai "Ziedonis – 90 / Raimonds Pauls & Daumants Kalniņš". Imanta Ziedoņa dzeju Maestro mūzikā izpilda Daumants Kalniņš, pie klavierēm – Maestro Raimonds Pauls. Koncertprogrammā piedalās mūziķi Raimonds Macats (taustiņinstrumenti), Oskars Sproģis (basģitāra), Jānis Kalniņš (ģitāra), Artis Orubs (sitaminstrumenti) un koris "Sola" diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā.

Programmā skan skaistākās Raimonda Paula dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem: "Svētvakars", "Latviešu jūrniekiem", "Meitene ar kallu ziediem", "Nenes zvaigznes istabā", "Lapsenes nāve", "Dziesmiņa par prieku" un daudzas citas. 

Imanta Ziedoņa daiļrades klātesamība mūzikas nama "Daile" repertuārā ir būtiska jau no Dailes nama pirmsākumiem – Imanta Kalniņa oratorijas "Dzejnieks un Nāra" jauniestudējumā ar Daumantu Kalniņu Dzejnieka lomā, vairākās programmās – "Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša dzeja Imanta Kalniņa un Artura Maskata mūzikā", "Vēstule draugam", kurā Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša saraksti lasīja Vilis Daudziņš un Kaspars Znotiņš, kā arī koncertuzvedumā  "Citādas debesis, tā pati dvēsele", kurā fragmentus no Imanta Ziedoņa iepriekš nepublicētajām dienasgrāmatām lasīja dzejnieka dzīvesbiedre, aktrise Ausma Kantāne un aktieris Vilis Daudziņš, piedaloties ģitāras virtuozam Kasparam Zemītim.