2024. gada pirmajā spēlē Latvijas - Igaunijas līgā Slobožanskes "Prometey" sakauj "Latvijas Universitātes" basketbolistus

Šodien Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) 2024.gada pirmajā spēlē "Latvijas Universitātes" komanda tikās ar Slobožanskas "Prometey", "Prometey" spēlējot mājinieku statusā. Par spēles gaitu no "Rimi" Olimpiskajā centra ziņo korespondents Matīss Timofejevs.

Ukrainas komanda "Prometey" ir turnīra vicelīdere. Vienīgo zaudējumu tā piedzīvoja pirms diviem mēnešiem, kad piekāpās Ogrei. Latvijas Universitāte ar 3 uzvarām 18 spēlēs ir pirmspēdējā pozīcijā. Studentiem jāmēģina nospēlēt labāk kā pirmajā savstarpējā mačā, kad tika zaudēts ar 60-106.

LU sāka labi – 3 precīzi trīspunktu metieni ļāva būt vadībā. Pirmā ceturtdaļa zolīda, Prometey vadībā ar 16-13. Spēlējot pret komandu, kas ikdienā piedalās Eiropas otrajā spēcīgākajā turnīrā Eirokausā, studentiem mačā noturēties palīdzēja tas, ka Ukrainas klubs ļoti vāja uzbruka no tālmetienu līnijas, kā arī labā cīņa par atlēkušajām bumbām.

Latvijas Universitāte otrajā ceturtdaļā gan nebija spējīga turēt līdzi Prometey uzbrukumam. Pēc pirmā puslaika Ukrainas komanda vadībā ar 38 pret 25.

Otrajā puslaikā Prometey aizsardzība bija izcila. Trešajā ceturtdaļā LU guva vien 7 punktus. Ukrainas klubs uzbruka daudz precīzāk un svinēja panākumu ar 81 pret 47.

Intervija - Otto Farenhorsts, BK "Latvijas Universitāte" aizsargs

Latvijas Universitātei šis bija 16 zaudējums 19 spēlēs. Bet Prometey 14 uzvara 15 mačos.