Rīgā ar daudzu izcilu basketbolistu un līdzjutēju līdzdalību notika kustības "#6spēlētājs" atklāšanas pasākums

Latvijas Basketbola savienība krāšņā pasākumā, kurā ietilpa arī līdzjutēju kustības – sestais spēlētājs – apģērbu kolekcijas modes skate – deva starta šāvienu plašākai basketbola valstsvienības līdzi jušanas pasākumiem. Vairāk Raimonda Gekiša sižetā.

Mājaslapā "6speletajs.lv" var reģistrēties līdzjutēju aktivitātēm, lai jau nākamgad olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā un 2025. gadā Eiropas čempionātā basketbola svētki nebeigtos pie Rīgas robežām, bet izskanētu visā Latvijā.

Intervija - Kristaps Janičenoks, EuroBasket 2025 direktors

Biļešu tirdzniecība uz olimpisko kvalifikācijas turnīru sāksies 6. martā. Par tikšanu uz Parīzes olimpiskajām spēlēm Latvija savā apakšgrupā tiksies ar Gruziju un Filipīnām un kopumā, lai nodrošinātu vienīgu ceļazīmi un olimpiādi nāksies aizvadīt četras spēles piecās dienās.

Intervija - Dairis Bertāns, Latvijas basketbola valstsvienības kapteinis

Ar savu klātbūtni LBS pasākumā iepriecināja Endrū – Latvijas valstsvienības līdzjutējs no Džakārtas. Ja vasarā Endrū izdevās klātienē atbalstīt Latvijas basketbolistus, tad olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā viņu visticamāk neredzēsim, jo Endrū sieva ir gaidībās. 

Intervija – Endrū, Latvijas basketbola valstsvienības līdzjutējs no Indonēzijas

"Jau esmu sācis domāt par bērna vārdu. Jāskatās tikai ko teiks mana sieviņa. Tomēr esmu sagatavojis latvisku vārdu. Tādu, kas saistās ar Latviju."

Latvijas valstsvienība februārī pulcēsies uz pirmajām Eurobasket kvalifikācijas spēlēm, kas kā turnīra rīkotājiem paredzētas, lai nodrošinātu spēļu praksi.