V.I.P. Aktieri pret producentiem

Kad jūs pēdējo reizi bijāt uz kino? Tā taču ir brīnišķīga sajūta – izkust kādā stāstā, ļauties tam, kļūt par līdzzinātāju un iesaistīto. Lūk, tāpēc Uģis Joksts, svinot kinoteātra "Spendid Palace" simtgadi, erudīcijas spēlē iesaistījis aktierus un producentus, bez kuru darba kinoteātru nemaz nebūtu! Filmu producentu komandu vada Ilona Bičevska, bet aktierus komandē Gundars Āboliņš. 

Ilona Bičevska – komandas kapteine. Kino debitēja ar dokumentālo filmu "Atrasts Amerikā" kā idejas autore un producente. Ilonai patīk darboties starptautiskos kino projektos, lielākais no tiem – "15 stāsti par jauno" – apvienoja 15 dažādus režisorus no 15 valstīm. Viņa strādājusi arī pie filmas "Dvēseļu putenis". Šobrīd kopā ar līdzautoru Emīlu Alpu norit darbs pie filmas "Atrasts Latvijā". 

Antra Cilinska – kino jau kopš 1980. gadiem, kad Rīgas kinostudijā aizsākās sadarbība ar Juri Podnieku. Ir tapuši divi turpinājumi slavenajai Podnieka filmai "Vai viegli būt jaunam?", filmas par izciliem māksliniekiem – Ilmāru Blumbergu, Viju Celmiņu un Imantu Tilleru, skaudrs politisks laikmeta vēstījums "4. maija republika" sadarbībā ar Jāni Domburu u.c. Antra strādā par pasniedzēju un arī pati mācās. 

Guntis Trekteris – darbojas filmu nozarē jau kopš 1990. gadiem. Producējis vairāk nekā desmit spēlfilmas un trīsdesmit dokumentālās filmas. Pie lielākajām veiksmēm jāmin Viestura Kairiša "Pilsēta pie upes" un Martas Elīnas Martinsones "Tizlenes", Ilzes Burkovskas-Jakobsenas animācijas filma "Mans mīļākais karš", kā arī skaudri intīmā Staņislava Tokalova dokumentālā filma "Viss būs labi". 

Gundars Āboliņš – komandas kapteinis, kas "V.I.P." jau spēlējis JRT sastāvā 2020. gadā. Savas telpas labiekārtotājs, slepenu, omulīgu Rīgas ēstuvju zinātājs, sudoku spēles entuziasts. Filmējies vismaz 20 filmās, pēdējās lomas bijušas spēlfilmās "Homo Novus", "Ko zina klusā Gerda" un "Pilsēta pie upes". 

Anta Aizupe – aktrise, strādājusi dažādos teātros – Ģertrūdes ielas teātrī, "Dirty Deal Teatro", Nacionālajā teātrī, "Kvadrifronā", kā arī dažādos kino projektos. Filmējusies filmās "Blakus" un "Mamma vēl smaida". Anta reiz teikusi: "Izaicinājumi mani ceļ spārnos!" Jācer, ka arī šis.

Jānis Skutelis – JRT aktieris. Brīvajā laikā komiķis. Brīvā laika ir maz. Par savu iekļaušanos JRT Jānis saka: "Teātrī mani uzņēma bez lielas anturāžas un ņemšanās, ļoti draudzīgi un veikli." Filmējies Matīsa Kažas filmās "Kino un mēs", "Kur vedīs ceļš", "Ūdens garša" un "Neona pavasaris". Raidījumu un pasākumu vadītājs, izveidojis un vadījis Karalisko improvizācijas teātri.