Budapeštā atvadās no leģendārajiem "Ikarusiem"

0.0
Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā darbu beidz pēdējie leģendārās "Ikarusa" markas autobusi. Jaunākie 200 sērijas modeļi bija labi zināmi arī vecākās paaudzes Latvijas iedzīvotājiem.

     Ikaruss ir Ungārijas simbols. Tā bija viena no lielākajām autobusu rūpnīcām Eiropā, un mēs daudz eksportējām uz bijušā Austrumu bloka valstīm. Bet Krievijai ar to tomēr nepietika.

    200-to „Ikarusu” saime tika izstrādāta 1967. gadā, un tā ieguva lielu popularitāti visā pasaulē. Gadā tika saražoti līdz pat 13 tūkstošiem autobusu, un uzņēmums pēc produkcijas apjoma pat ieņēma 4.-to vietu pasaulē. Viens transporta līdzekļa modelis tika eksportēts pat uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Savukārt Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā leģendārie autobusi kursēja līdz mūsdienām, un vietējiem iedzīvotājiem bija labi zināms skaļais dīzeļdzinēja troksnis un zvana skaņa pirms durvju aizvēršanas. Tāpēc vietējais transporta uzņēmums organizēja speciālus reisus, lai cilvēki atvadītos no brīžiem kaitinošajiem, bet tomēr mīļajiem pārvietošanās līdzekļiem