V.I.P. 14. novembris. Otrais pusfināls. Teātra erudīti

Tiem, kas vaļasprieku ailītē raksta – labprāt eju uz teātra izrādēm –, jāredz arī otrais “V.I.P.” “Spēlmaņu nakts” pusfināls. Var teikt, ka pie Uģa Joksta tiksies teātra nozares visa sākums – Latvijas Kultūras akadēmijas komanda, kā arī  Latvijas Nacionālā teātra komanda. Komandu kapteiņi – režisore, aktrise, pasniedzēja Indra Roga un aktieris Raimonds Celms.

Raimonds Celms – komandas kapteinis, jo pieradis pārredzēt spēles un dzīves laukumu. Daudz lasa un ne tikai lomu eksemplārus. Daudz ceļo, un runā, ka patīk to darīt vienam. Itin drīz uz skatuves atgriezīsies izrāde “Svina garša”, kurā ar galveno Matīsa lomu Raimonds savulaik debitēja Nacionālajā teātrī. Kādas korekcijas ieviesis laiks, to redzēsim.

Linda Ģībiete piederību Nacionālajam teātrim sajutusi jau tad, kad vēl staigāja zem galda. Vispirms mācījusies teātri vērtēt un sarakstījusi daudz recenziju par visiem Latvijas teātriem, tad atgriezusies pie teātra vērošanas, bet nu jau ar profesionāļa aci un caur profesionāļa kameru. Teātra video māksliniece.

Ivars Kļavinskis – aktieris, kurš erudīciju pieradis slēpt aiz dažādiem jokiem, bet atlika viņam jaunākajā teātra izrādē “Naži vistās” uzlikt brilles un paņemt rokā pildspalvu, lai skatītājiem un kolēģiem būtu skaidrs, ka Ivars visam prot atrast īstos vārdus.


Indra Roga – komandas kapteine. Kopš 2004. gada – aktiermeistarības un režijas docētāja LKA Skatuves mākslas katedrā bakalaura un maģistra programmās. Teātra režijas maģistrantūras studentiem māca aktiermeistarības metodiku un lugas analīzi. Indra Roga ir viena no spēcīgākajām režisorēm inscenētājām Latvijas teātrī, kura pārliecinoši un neatlaidīgi iet savu ceļu mākslā, izrādēs risinot garīgus un eksistenciālus jautājumus.

Nellija Spūle – Latvijas Kultūras akadēmijas dramatiskā teātra režijas mākslas otrā kursa studente, Ogrē augusi rīdziniece.Topošā režisore ir aizrautīga dejotāja, par savu sauc tautas deju ansambli “Vektors”. Studiju laikā jau iestudējusi divas ludziņas, šobrīd notiek darbs pie trešās, piedalījusies audio ciklā “Latvijas Kultūras akadēmijas  studenti stāsta pasakas”.

Jānis Leščinskis – Latvijas Kultūras akadēmijas dramatiskā teātra režijas mākslas students, kas aizrāvies arī ar fotogrāfiju. Šogad oktobrī notikušā Latvijas Kultūras akadēmijas skatuves un audiovizuālās mākslas festivāla “Patriarha rudens” ietvaros kā režisors jau parādījis skatītājiem Ežēna Jonesko darbu “Stunda”. Profesijas izvēli noteicis fakts, ka abi Jāņa vecāki ir saistīti ar teātri, bet īstenībā Jānim patīk, ka teātrī viss ir “dzīvajā”.

Saistītie raksti