пятница, 9. декабря

Именины: Sarmīte, Tabita

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Arī Dienvidkorejā veic raķešu izmēģinājumus

Dienvidkorejas un ASV armijas vienības veikušas raķešu izmēģinājumus Korejas pussalā. Tā bija atbilde uz kaimiņvalsts Ziemeļkorejas provokatīvo vidējas darbības rādiusa ballistiskās raķetes izmēģinājumu.

      Dienvidkorejas aizsardzības ministrija un ģenerālštābs informē, ka abas sabiedrotās armijas uz virtuālu mērķi Japāņu jūras ūdeņos izšāvušas kopumā 4 īsa darbības rādiusa ballistiskās raķetes. Mācību mērķis bija demonstrēt iespēju veikt precīzu triecienu pa objektiem Ziemeļkorejā, un tās parādīja bruņoto spēku spēju un gatavību neitralizēt provokācijas un saglabāt modrību. Dienvidkorejas armija arī apstiprināja, ka viena raķete drīz pēc palaišanas nogāzusies, bet neviens nav cietis.

    Atgādināsim, ka vakar no Ziemeļkorejas palaistā ballistiskā raķete pirmo reizi kopš 2017. gada pārlidoja Japānas teritoriju un iekrita Klusajā okeānā. Japānas ziemeļu daļā tika iedarbināta iedzīvotāju ārkārtas brīdināšanas sistēma, un oficiālā Tokija asi nosodīja kaimiņvalsts provokatīvo rīcību. Līdzīgu viedokli pauda ASV amatpersonas.