otrdiena, 6. decembris

Именины: Niklāvs, Niks, Nikolajs, Nikola

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā

Šodien Valmierā Jāņa Daliņa stadionā sākās tradicionālā Prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā, sacenšas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas komandas, tas neilgi pirms Eiropas čempionāta . Par to kas šodien noticis no Valmieras ziņo Andris Auziņš.

Prezidenta balva šogad tieši starp Pasaules un Eiropas čempionātiem, tāpat arī U20 pasaules meistarsacīkstes, tādēļ Valmierā tomēr daudzi nestartēja – tai skaitā arī mūsu Līna Mūze, bet slimības dēļ Madara Palameika. Vīriem dubultuzvara Latvijai – Patriks Gailums pirmais, Rolands Štrobinders - otrais. Augstvērtīgus rezultātus gan mūsējie nesasniedza, uzvarētājam Gailumam 78,50 metri. 

Intervija - Patriks Gailums, Prezidenta balvas uzvarētājs šķēpmešanā

Brīnišķīgu dienas labāko rezultātu visu vieglatlētu vidū pēc starptautiskās punktu skalas sasniedza Gunta Vaičule 400 metros - 52,03 sekundes pārspējot 18 gadus veco Ievas Zundas sasniegto Preizdenta Balvas rekordu šajā distancē par gadnrīz trim desmitdaļām. Tas ir ātrāk nekā Guntas tikko Pasaules čempionātā sasniegtais.

Intervija - Gunta Vaičule, Prezidenta balvas uzvarētāja 400m

100m dāmām Latvijas rekordistei Sindijai Bukšai neizdevās pietuvoties savam labākajam rezultātam, paliekot vien piektajā vietā, bet jāuzteic universiālais Jānis Leitis – viņam uzvara tāllēkšanā 7,45m tikai par diviem centimetriem atpaliekot no sava sezonas labākā lēciena.