воскресенье, 2. октября

Именины: Skaidris, Ilma

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Atklāj jaunu zāli Čehijas Karaļa alā

Speleologiem Čehijā izdevies atklāt jaunu zāli slavenajā Karaļa alā. Pārsteigums bija liels, jo telpas izmēri un unikālie pazemes iežu veidojumi ir patiešām iespaidīgi.

     Mēs atrodamies jaunatklātā Jubilejas kupola lejasdaļā un pie vislielākā specifisko iežu sakopojuma karsta alā. Tas ir apmēram 14-it metrus plats, augstumu nezinām, jo nevarējām to precīzi izmērīt, bet nekas tāds šeit vēl nekad nav atklāts. 

     Pati ala tika atklāta pirms 50 gadiem Brno reģionā, tāpēc telpai dots Gadadienas zāles vārds. 2 reizes gadā, vienlaikus ar minerālu gadatirgu netālajā Tišnovas pilsētiņā, tā ir atvērta apmeklētājiem, tomēr ne vienkāršie interesenti, ne zinātnieki nevarēja iedomāties, ka eju turpinājumā ir šādu dabas brīnumu krātuve. Tomēr riskantie pētījumi turpinājās, un speleologiem brīžiem bija jārāpo, lai turpinātu ceļu. Kā pelnīta balva bija arī skaistās un īpaši dzidrās minerālu lāstekas - stalaktīti un stalagmīti. Apmeklētājiem zāle nav pieejama, tāpēc cilvēki to var iepazīt tikai ar uzņemtā videomateriāla palīdzību. Atklājums arī devis papildu stimulu turpināt darbu, jo pastāv liela iespēja, ka ala ir garāka un ar vēl citiem paplašinājumiem.

© 2022 LSM.LV Полное или частичное использование любых материалов допускается только с разрешения редакции LSM.LV
Сообщить об ошибке: [email protected]