piektdiena, 9. decembris

Именины: Sarmīte, Tabita

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Miks Indrašis neesot parakstījis līgumu ar Maskavas «Spartak»

Mika Indraša paziņojums par to, ka viņš tomēr nav parakstījis līgumu ar Krievijas klubu Maskavas Spartak nāca klajā sešas dienas pēc tam, kad Maskavas Spartak izziņoja par noslēgto vienošanos ar hokejistu. Katrā ziņā Indraša paziņojums nācis novēloti, arī LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs intervijā atzina, ka Indraši ilgi nevarēja sazvanīt un arī klātienes tikšanās tā arī nenotika. 

Iespējamā līguma esamību Maskavas Spartak komanda ir gatava pierādīt tiesā uzstājot uz to, ka līgums ar Latvijas hokejistu reģistrēts KHL un šos KHL līgumu veidus atzīstot arī Starptautiskā hokeja federācija.

Kā šāds kāzuss var izveidoties? Uzrunājot vairākus hokeja menedžerus izrādās – diezgan vienkārši. Parasti hokejisti paraksta līgumu ar attiecīgo klubu, tālāk klubs vēršas ar transfēra kartes pieprasījumu pie savas valsts federācijas, kura tālāk to pārsūta IIHF. Tātad – līgumu ar klubu var parakstīt pat nekārtojot pārejas karti un nesniedzot nekādu informāciju savas valsts hokeja federācijai. 

Tā kā IIHF un arī Latvijas hokeja federācijas saites ar Krievijas pusi šobrīd juridiski īsti nefunkcionē – tāpēc nav skaidrības, kādas sankcijas hokejistam Krievijā varētu piemērot, ja līgums ir parakstīts, bet pārejas karti federācija neizsniedz.

Pļāvējs šodien apstiprināja, ka transfēra pieprasījums no Spartak kluba tā arī nav pienācis, bet Mika jaunais klubs no citas valsts to izdarīja un pārejas karte jau esot nokārtota. Tātad Indraša jauno klubu uzzināsim pavisam drīz.

Šāda veida precedents kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir pirmais un noteikti arī pirmais no kā mācīties pašiem sportistiem gan nākamās darba vietas izvēlē, gan komunikācijā ar sabiedrību par savu izvēli.