Pa straumei. Dubna

0.0

Savā Latgales ekspedīcijā Helēna, Roberts un Urga slīdēs pa Dubnu. Sajutīs tās vareno spēku un ļausies dažādiem piedzīvojumiem – kārtīgi nomūrēsies kūdras purvā, pasvīdīs Līvānu stikla rūpnīcā, baudīs kino skaistajā Ārendoles muižā, iefiltrēsies autentiskā siena talkā un ieviesīs Latvijā jaunu mērvienību.

Ceļojums pa Dubnu sāksies no Sivera ezera, kur jauniešiem kopā ar vides eksperti/hidroloģi Irēnu Skrindu būs iespēja iepazīt dažādus ūdensaugus. Laivojot tālāk pa upi, izstaigājot kolorīto Kovaļovas ciemu, kur aplūkojams sens vecticībnieku dievnams, pārslīdot pār dažiem Latgales ezeriem, ceļotāji nokļūs līdz vēsturiskas elpas apvītajai Ārendoles muižai, kur būs iespēja ne tikai izzināt bijušo muižkungu dzīvi, bet arī pavisam īpašā atmosfērā vērot autentisku Padomju Latvijas kinohroniku.

Līvānu kūdras purva plašumos, ampelēdamies un kraudami kaudzēs kūdras klučus, straumēnieši pārvērtīsies par putekļainiem ērmiem. Savukārt, iesaistoties netālu notiekošajā siena talkā, spēkus tālākajam ceļam smelsies Latgales tradīcijās un vijīgajās dziesmās. Tālāk Dubna jau visus vedīs uz slavenajiem Līvāniem, kur Helēna un Roberts pūtīs stikla bumbas, vēros, kā top stikla Urga, tērpsies Līvānu novada tautastērpos un izgudros jaunu mērvienību, ar ko nomērīt Latvijā garāko austo jostu.

Pēc smagā darba cēliena jaunieši mielosies ar Līvānu novada firmas ēdienu – Dubnas un Daugavas akmeņiem, kopā ar vietējiem jauniešiem izložņās Līvānu kultūras un jauniešu centra interesantākos pakšus, apraudzīs patversmes kaķus un baudīs pasakaini skaistu saulrietu uz pārceltuves pār Daugavu.