Šodien apstiprināts mūsu olimpiskās komandas sastāvs

0.0
Šobrīd paredzēts, ka Pekinā startēs 57 sportisti. 32 no viņiem startēs individuālajos sporta veidos, bet 25 veidos hokeja komandu. Atrisinājies arī stāsts "Baiba Bendika un Slēpošanas federācija".Tāpat arī laba ziņa saņemta no slidošanas asociācijas – vieta spēlēs piešķirta arī Haraldam Silovam.

57 labākie Latvijas ziemas sporta veidu atlēti Pekinas spēlēs būs tieši no Latvijas. Tiesa – sportistu skaits varētu vēl palielināts, jo tuvākajās divās dienās biatlona federācija varētu tikt pat pie divām kvotām. Šībrīža 57 olimpiešiem olimpiādē palīdzēs 43 treneri un pa četriem ārstiem un fizioterapeitiem.

Intervija - Žoržs Tikmers, LOK prezidents

Pekinā biatloniste Baiba Bendika būs vienīgā sportiste, kas startēs divos sporta veidos – biatlonā un slēpošanā. Latvijas slēpošanas federācija saņēma papildu vietu un to piešķīra Baibai tādējādi beidzot strīdu starp biatlonisti un slēpošanas federāciju.

Intervija - Žoržs Tikmers, LOK prezidents

Slēpošanā gan vēl viens strīds – vīru otrā kvota pienākas Indulim Bikšem, bet strīdā par finansēm iesaistīta pat policija. Federācija lūgusi pagarināt otrās kvotas piešķiršanu.

Šodien ceļazīmi uz savām ceturtajām Olimpiskajām spēlēm saņēma arī Haralds Silovs, ātrslidotājs no savas treniņu vietas Vācijā uz Latviju dosies nākamnedēļ, drošības apsvērumu dēļ – šoreiz ar automašīnu.

Intervija - Haralds Silovs, Latvijas labākais ātrslidotājs

Silovam neatkarīgi no rezultāta šīs būs pēdējās olimpiskās spēles viņa karjerā. Tāpēc loģiski būtu apsvērt viņu kā Latvijas komandas karognesēju. Haralds divreiz nesis Latvijas karogu noslēguma ceremonijā, bet atklāšanā – vēl nekad.

Intervija - Haralds Silovs, Latvijas labākais ātrslidotājs

Pekinā līdzīgi Tokijas vasaras spēlēs piekoptajam principam atklāšanas ceremonijā karogu nesīs divi sportisti – sieviete un vīrietis. Latvijas komiteja karognesēju vārdus nosauks pirmdien.