ES un NATO līderi vizītē Rīgā apliecina atbalstu Latvijai

Eiropas Savienība un NATO turpinās atbalstīt un stāvēt kopā ar Latviju, tai stājoties pretim Baltkrievijas izvērstajam hibrīduzbrukumam.

  Tā vakar vizītē Rīgā apliecināja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbegs. Eiropas Komisijas priekšsēdētāja uzsvēra, ka, Eiropas Savienība turpina stāvēt kopā ar Latviju, tostarp atbalstot arī ar aprīkojumu robežu stiprināšanai.

  Es gribu jums apliecināt Eiropas Savienības pilnīgu solidaritāti ar Latviju, Poliju un Lietuvu šajos izaicinājumu pilnajos laikos. Jau mēnešiem Latvijai bijis jāstājas pretim apzinātam, ciniskam un hibrīdam uzbrukumam. Uzbrukumam, kuru organizējis Lukašenko režīms. Un šis uzbrukums pakļauj riskam nevainīgus civiliedzīvotājus, kas aizvilināti uz Baltkrieviju ar viltus solījumiem. Latvija uz šo hibrīduzrbrukumu atbildējusi vienlaikus gan humāni, gan ļoti stingri. Un Eiropas Savienība turpinās stāvēt jums blakus.

   Fon der Leiena un Stoltenbergs bija vizītē arī Viļņā. Abas augstās amatpersonas ieradās vizītē pirms rīt un parīt Rīgā paredzētās NATO ārlietu ministru sanāksmes.