Dziesmu un deju ceļš. Saulesvija. Vidzeme. Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norises

0.0

Ierasti ir bijis, ka svētku dalībnieku gājienā cauri Rīgas centram dodas visu Latvijas pašvaldību delegācijas ar saviem kolektīviem, pašvaldības vadību, karogiem un vimpeļiem, ceļa malā viņus uzmundrina un sveic skatītāji, kā arī īpaši sveicinātāji, gājienu ievada svētku rīkotāju un valsts vadītāju rindas, kas vēlāk kādā vietā sagaida un sveicina visus dalībniekus. 

Šoreiz bija otrādi – delegācijas būs savās mājās, bet svētku organizatori un sveicinātāji devās uz novadiem – ar svētku auto un Saules ripu. 7000 cilvēku satikšanās prieks vasaras karstumā, saulē un lietū 42 pašvaldībās – viss notika tieši tā, kā īstam dziesmu svētku gājienam pienākas!

Ceļš “Saulesvija” veidots kā klātienes mirkļu un video fiksējums norisēs, kurā ikvienā pašvaldībā īpašais Svētku vēstnesis kopā ar atraktīvu ceļotāju – sveicinātāju nodos svētku organizatoru pateicības un dāvanas ikvienam, kurš gatavojās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, apguva svētku repertuāru, veidoja aizraujošus video sveicienus un video priekšnesumus.