Pandēmijas bērni. Dokumentāls stāsts

0.0

Divas jaunās māmiņas šogad ir mirušas Covid-19 dēļ. Smaga slimības gaita, intensīvā terapija, mākslīgā elpināšana, nāve. Ārsti skaidro, ka grūtnieces pieder pie riska grupas un viņām inficēšanās ar koronavīrusu var beigties gan ar smagu slimības gaitu, gan nāvi. 

“Šeit nekad nav tukšs!” emocionāli saka arī Rīgas Dzemdību nama vecmātes, kuras strādā izolatorā. Tā ir šīs iestādes “netīrā zona”. Dzemdību zāles ar atsevišķu ieeju no āra. Operāciju zāle, kurā 24 stundas diennaktī var veikt akūtu ķeizargriezienu. Un nepārtrauktas dežūras pilnā aizsargtērpā, atbalstot sievietes un pieņemot dzemdības Covid-19 pozitīvām dzemdētājām. 

Kā ir dzemdēt vienatnē, bez tuvākā cilvēka, partnera un gaidāmā zīdainīša tēva klātbūtnes? Cik izšķiroši ir tas, ka vecmāte un ārsts īsti nav pat redzams un dzirdams, jo viņu sejas sedz brilles, respiratori un cieši piegulošais medicīnas aizsargtērps? Kurā brīdī klepus nomocītai dzemdētājai vairs nav spēka un nākas pieņemt lēmumu par ķeizargriezienu? Un vai arī mazuļi, kuri dzimst Covid-19 pozitīvām mammām, inficējas? 

Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta komanda – režisore Dace Kokle, operators Ivans Milovs un žurnāliste Aija Kinca – dodas Rīgas Dzemdību nama “netīrajā zonā” un piedalās dzemdībās, kurās brīnišķīgu puisēnu pasaulē laiž Covid-19 skarta māmiņa. Kāds ir viņas arguments nevakcinēties un kurš ģimenei palīdzēs, jo arī jaundzimušā tēvs ir Covid-19 pozitīvs?

Latvija, 2021. 

Autori: Dace Kokle, Ivans Milovs, Aija Kinca, Edmunds Rimšāns, Līvija Tilgase.