Eiropas autokrosa čempionāta posms Mūsas trasē

Ar sacensībām Mūsas trasē netālu no Bauskas sākusies Eiropas autokrosa čempionāta sezona. Par Latvijas sportistu sekmēm stāsta Matīss Timofejevs.

Šī sezona Covid ierobežojumu dēļ sākusies vēlu. Vairāki posmu tika atcelti, bet Mūsas trase bija gatava uzņemt pirmo 2021.g. Eiropas autokrosa čempionāta posmu.

No Latvijas sportistiem finālā labāko starta pozīciju bija nopelnījis salonmašīnu klases braucējs Edijs Ošs. Kuldīdznieks startēja no 3 pozīcijas - jau pormajā pagriezienā skaistā veidā pacēlās uz otro pozīciju. Priekšā viņam bija tikai lietuvietis Pauļus Pleskovs. Ošs stabili saglabāja otro vietu, bet par pirmo īsti nepacīnijās. Finišā Edijam izcīnīta otrā vieta.

Intervija - Edijs Ošs, 2. vietas ieguvējs «Touring Auocross» ieskaitē

Labas iespējas pacīnīties par goda pjedestālu bija arī Kristianam Grencim. Junioru bagiju klasē viņš startēja no ceturtās vietas un pēc lieliska sākuma, pirmajā līkumā riskējot tomēr spēja pacelties uz 3.pozīciju. Turpinājumu gan sabojāja plīsusi riepa - tās dēļ nācās atkāpties uz 4. vietu, bet mirkli vēlāk Kristians piedzīvoja pamatīgu kritienu un pēc kūleņa izstājās no sacīkstes.
Prestižākajās Bagija 1600 un Super bagiju klasēs Latvijas sportistus pievīla kvalifikācijas un pusfinālu sniegums. Finālā nācās startēt no 3. un 4. rindas. Super bagiju klasē ļoti labu sniegumu demonstrēja Jānis Boks - no 7. starta vietas viņš spēja pacelties par 4. pozīcijām un finišā izcīnīja augsto trešo vietu.
Eiropas čempionātā līdz oktobra vidum plānots aizvadīt vēl 7 posmus, 5 dažādās valstīs.