Шлесерс и Шкеле отвечают за "телевидение"

0.0

Klātesot filmas veidotājiem, dalībniekiem un atbalstītājiem, vakar, 19. aprīlī, kinoteātrī “Splendid Palace” aizvadīta Latvijas Televīzijas veidotās dokumentālās filmas “Nora” pirmizrāde. To vēroja arī Viktors Lapčenoks, maestro Raimonds Pauls, Noras māsa Māra Zustrupa un citi.

 “Man ir milzīgs prieks par cilvēku interesi,” uzreiz pēc pirmizrādes teic filmas režisore Linda Olte. Lielās cilvēku intereses dēļ pirmizrāde no kinoteātra “Splendid Palace” mazās zāles tika pārcelta uz lielo. Jaunā filma stāsta par to, kāda bija Nora ikdienā, un kāda bija viņa pati, gan esot slavas zenītā, gan arī pēc arī tam. Noras dzīvesstāstu papildina kolorītas epizodes no padomju estrādes aizkulisēm Zigmara Liepiņa , Vjačeslava Mitrohina un citu stāstījumā.

Leģendārā dziedātāja Nora Bumbiere bija viena no sava laika spožākajām Latvijas estrādes zvaigznēm un šī ir pirmā dokumentālā filma par viņas dzīvi, neslēpjot arī tās skumjās lappuses. Tās autori uzsver: viņu mērķis ir bijusi objektivitāte un patiesums. Dokumentālu kadru, kuros būtu redzams, kāda Nora bija ikdienā, tikpat kā nav, tādēļ jaunajā filmā redzami arī ikdienas inscenējumi, kuros Noras un viņas mūža vīrieša – Viktora Lapčenoka – lomās iejutušies Dailes teātra aktieri Dārta Daneviča un Niklāvs Kurpnieks. Dārta pirms pirmizrādes atzina, ka ir jutusies ļoti pagodināta, kad Viktors Lapčenoks viņu pieņēmis kā Noru.

No filmas idejas līdz pirmizrādei pagāja trīs gadi un, garajam uzņemšanas ceļam noslēdzoties, Linda Olte ir ļoti priecīga. “Ir tiešām brīnišķīgi, ka mēs varējām izstāstīt Noras stāstu. Manuprāt, viena no filmas lielākajām pievienotajām vērtībām ir tas, ka satikās Noras bērni. Man šķiet, ka pati Nora mūs pieskatīja, lai tas notiktu un izdotos,” saka Linda.

Filmas “Nora” stāstu veido laikabiedru atmiņas – leģendu atceras Raimonds Pauls, Viktors Lapčenoks, Zigmārs Liepiņš, Mirdza Zīvere, Aija Kukule, Margarita Vilcāne, Žoržs Siksna un daudzi citi.  Filma kinoteātrī “Splendid Palace” tiks izrādīta vēl četros seansos – 22., 23., 25. un 26. aprīlī. Biļetes uz tiem iespējams iegādāties kinoteātra mājaslapā un kasēs. Tāpat filma tiks izrādīta Noras dzimtajā pilsētā Jelgavā. Bezmaksas seanss Jelgavas kultūras namā noritēs 2. maijā, plkst. 19.00, un arī pirms tā notiks tikšanās ar filmas veidotājiem. LTV1 ēterā filmas televīzijas pirmizrāde būs vērojama sestdien, 5. maijā, plkst. 21.25.

Filmas režisore ir Linda Olte, scenārija autors – Sandijs Semjonovs, Noras Bumbieres un Viktora Lapčenoka lomās – Dārta Daneviča un Niklāvs Kurpnieks. Vadošais operators – Andris Priedītis, fotogrāfs – Jānis Eicēns, bet filmu producējusi Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle un Artis Dobrovoļskis.