«ГАЗ 11-73» : самая продолжительная реставрация

Divas paralēlas pasaules un mūzikas radīšanas brīnums

Sagaidot pasaulē pazīstamākā latviešu mūsdienu mūzikas komponista Pētera Vaska 70. jubileju, Latvijas televīzija ir radījusi dokumentālo filmu “Musica Serena. Komponists Pēteris Vasks”. Tās pirmizrāde skatāma šo piektdien, 15.aprīlī, pulksten 21:15 LTV1 ēterā.

Komponists Pēteris Vasks dzīvo divas paralēlas dzīves. Vienu – ar mūziku, kura dzimst viņa galvā un otru – ikdienišķo, kā ikviens no mums. Dokumentālā filma seko līdzi viena Pētera Vaska skaņdarba tapšanai no tā radīšanas pirmsākumiem līdz pirmatskaņojumam Somijas pilsētiņā Kokolā, Pētera Vaska tuva drauga diriģenta Juha Kangas vadībā.

Kā stāsta pats komponists, ““Musica Serena” – tā ir skumja, nostalģiska rudens ainava, jēgpilna, mierpilna apjausma…”. Tai pat laikā filmas veidotāji ir mēģinājuši iepazīt Pēteri Vasku ne tikai kā komponistu, akcentējot viņa daiļradi, bet arī atklāt viņa personības šķautnes. Tikai klausoties mūziku, var saprast, kas ir Pēteris Vasks.

“Būt komponistam – tā ir dalīšanās priekā,” saka Pēteris. “Jo mazāk laika man paliek, jo vairāk jākoncentrējas uz galveno – mīlestības apliecinājumu… Pasaulei jāturas līdzsvarā, lai mēs visi neiegāztos iekšā bezdibenī. Ļaunais, agresīvais un brutālais un tas, kas mīlestības, ticības un pārliecības spēkā radīts…”

Filmas tapšanas procesā filmēšanas grupa ir bijusi kopā ar komponistu gan viņa vasaras mājā Amatciemā un dzimtajā Aizputē, gan devusies līdzi uz mēģinājumiem Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” un arī uz Somiju, Kokolu, kur notika “Musica Serena” pirmatskaņojums.

Filmas režisore Kristīne Želve, scenāriste Ieva Rozentāle, operators Andrejs Verhoustinskis.

Коментарии

Категории передач