Top «Bērna māja» darbam ar vardarbībā cietušiem bērniem

LTV – Tava Dziesmusvētku televīzija! Svētku nedēļā no 6. līdz 12.jūlijam Latvijas Televīzija trijās platformās LTV1, LTV7 un ltv.lv, kā arī sabiedrisko mediju portālā lsm.lv tiešraidēs un ierakstos pārraidīs nozīmīgākos XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku notikumus.

Dziesmu svētki sāksies ar Garīgās mūzikas koncertu “Lūgšana Latvijai” Sv. Pētera baznīcā. Koncerta ierakstu LTV1 un ltv.lv varēs vērot 6.jūlijā pulksten 19:20. Tajā skanēs Latvijā dzīvojošo tautu garīgās dziesmas, kuras speciāli šim koncertam aranžējuši latviešu mūsdienu komponisti R.Pauls, R.Zaļupe, K.Zemītis, J.Lūsēns, V.Pūce, R.Tiguls, J.Jančevskis, K.Lācis, L.Jēkabsone, J.Aišpurs, J.Ustinskovs un R.Dubra. Savukārt vakara izskaņā, pulksten 21:20 skatāms Tautas deju kolektīvu Laureātu koncertu.

Otrdien, 7.jūlijā, pulksten 10:00, tikai ltv.lv būs skatāma Pūtēju orķestru finālskate, bet tās pašas dienas vakarā, pulksten 21:20, LTV1 pārraidīs Mūsdienu deju Lielkoncertu “Te mēs [email protected]”, kas pirmo reizi iekļauts Svētku programmā.  Koncerta divās daļās tiks izdejota sociālo tīklu fenomena tēma.

Nākamajā dienā, 8.jūlijā, pulksten 10:00, tikai ltv.lv būs skatāms Koru Fināla konkurss, savukārt LTV1 ēterā, pulksten 21:30, varēs vērot atklāšanas pasākumu “Svētku atvēršana”, kas vienkopus pulcēs visus svētku dalībniekus un pedagogus, virsvadītājus un virsdiriģentus. Tas būs muzikāli horeogrāfisks uzvedums, kur, kopā dziedot, dejojot un veidojot noteiktu kustību rituālu, dalībnieki iedzīvinās svētku simbolus un atribūtiku.

Ceturtdien, LTV1 ēterā un ltv.lv būs skatāmi divi koncerti: pulksten 18:30 – Tautas mūzikas koncerts “Lai balstiņas tālu skan”, bet pulksten 22:20 – Pūtēju orķestru koncerts “Taures sauc”, kurā piedalīsies 41 Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestris ar 1600 dalībniekiem. Savukārt piektdien, 10.jūlijā, pulksten 18:30 LTV1 skatītājiem piedāvā vērot Folkloras konkursu uzvarētāju koncertu “Gudru ņēmu padomiņu”.

Nedēļas nogalē Latvijas Televīzija skatītājiem piedāvā daudzpusīgu Svētku programmas atspoguļojumu ēterā. Sestdien, 11.jūlijā, LTV1 ēterā, kā arī ltv.lv, pulksten 9:25 būs skatāms Kokļu mūzikas koncerts “Mana skārienjūtīgā kokle”, kas pirmo reizi iekļauts Svētku programmā, bet pulksten 11:00 – Tautas deju kolektīvu Lielkoncerts “Līdz varavīksnei tikt”, kurā rakstu rakstus izdejos Latvijas izglītības un kultūras iestāžu deju kolektīvi. Pusdienlaikā, pulksten 14:45, būs klausāms Bērnu un jauniešu simfonisko orķestru koncerts “Tūkstošbalsu simfonija” ar 24 izglītības iestāžu simfonisko un kamerorķestru ar aptuveni 800 dalībniekiem piedalīšanos.

Dziesmu svētku pēdējā dienā, 12.jūlijā, jau pulksten 9:00 sāksies tradicionālais dalībnieku svētku gājiens “Ābēcēdē … ūvēzēžē”. To visās trijās LTV platformās skatītāji varēs vērot tiešraidē. Savukārt vakarā, pulksten 21:20, LTV1 ēterā būs skatāms Svētku noslēguma koncerts “Manā dziesmā tu…”. Skanot 12500 bērnu un jauniešu balsīm, koru koncertā Mežaparka Lielajā estrādē tiks “austa” Dziesmu josta, kurā ar dziesmas spēku tiks cildinātas latviešu tautas tradīcijas, gudrība, doma, simboli. Noslēguma koncertā piedalīsies arī 500 dejotāji, 900 skolu pūtēju orķestru dalībnieki, 800 folkloras kopu dziedātāji, latviešu diasporas bērnu kori un bērni ar speciālajām vajadzībām, kā arī jauniešu iemīļoti solisti.  

Skatītājiem citās valstīs visas svētku tiešraides un koncerti gan to translēšanas laikā, gan pēc tam būs pieejami portālā www.ltv.lv. Skatoties Svētku translācijas no ārvalstīm, interneta tiešraide LTV mājas lapā jāizvēlas bez Latvijas kontūras pie nosaukuma.

Svētku dienasgrāmatās LTV1 ēterā Valters Frīdenbergs, Kaspars Ozoliņš, Edmunds Rasmanis, Linda Rutule un Beāte Zviedre ik dienu pulksten 21:10 stāstīs par aktuālajiem koncertiem un pasākumiem Rīgā, kā arī sniegs noderīgu informāciju gan dalībniekiem, gan svētku viesiem un koncertu apmeklētājiem.

Ja nav iespējas Svētku koncertus vērot klātienē, Latvijas Televīzija dāvā iespēju Svētku noskaņu tvert pie TV ekrāniem.