Непредвиденные 1.62 млрд евро расходов

0.0

Svinot izcilā latviešu dzejnieka Jāņa Petera 75. jubileju, Latvijas Televīzija (LTV) sestdien, 28. jūnijā, piedāvās jauno koncertuzvedumu “Jānim Peteram – 75. No Jāņiem līdz Pēteriem…”, savukārt nedēļu vēlāk, 5. jūlijā, LTV veltījumu dzejnieka dzimšanas dienā - režisores Zitas Kaminskas un žurnālistes Ilzes Strengas dokumentālās filmas “Ar savu tautas dziesmu. Dzejnieks Jānis Peters” pirmizrādi.

Sestdien, 28. jūnijā, pulksten 21.25, Jāņa Petera jubilejas koncertuzvedumā “Jānim Peteram – 75. No Jāņiem līdz Pēteriem…” dzirdēsim skaistākās Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Zigmara Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Valda Zilvera un citu komponistu dziesmas ar Jāņa Petera dzeju. Ar muzikālo izpildījumu LTV1 skatītājus priecēs Viktors Lapčenoks, Dita Lūriņa, Ance Krauze, Igo, Ingus Pētersons, Marija Naumova, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Intars Busulis, Antra Stafecka, Petera dziesmu koris virsdiriģenta Inta Teterovska vadībā un daudzi citi iemīļoti izpildītāji. Uz skatuves redzēsim arī  Raimondu Paulu, Mārtiņu Braunu, Valdi Zilveri, kā arī citus komponistus un instrumentālās grupas. 

Jaunā dokumentālā filma “Ar savu tautas dziesmu. Dzejnieks Jānis Peters” sestdien, 5. jūlijā, pulksten 18.30, turpinās LTV videostāstu ciklu par izcilām pašmāju kultūras personībām. “Dzejnieks Jānis Peters ar visu savu būtību ir Dzejnieks, jo citādi nevarēja rasties viņa viedā un populārā poēma “Nakts pēc tautasdziesmas”, jo citādi nevarēja stiprs pretī nākotnei ripot viņa pirmais dzejas krājums “Dzirnakmens”. Tik daudz no dārgā dzejas rakstīšanas laika veltīti savai tautai! Dāsni, dzejiski, diplomātiski, mērķtiecīgi – arī tā ir Dzejnieka būtība. Un Atmodas laika dzejnieks kļuva par diplomātu – bija sācies arī viņa dzīvē “sniegpulkstenīšu laiks”, kad miermīlīga personības enerģija, kultūras bagātību piepildīta, bija jādod savai tautai atkal….” raksta filmas veidotāja, žurnāliste Ilze Strenga.