Virtuāla izstāde par 1941. gada 14. jūnija deportācijām

Aprīļa sākumā LTV1 seriālā „Eņģeļu iela 9. Pelnrušķītes mantojums” parādīsies jauns tēls Leo, kuru atveidos pazīstamais Dailes teātra aktieris Juris Bartkevičs. Viņa atveidotais varonis būs jokotājs un uzdzīvotājs, taču glabās dramatisku noslēpumu, kas atklāsies tikai seriāla gaitā. „Tā kā teātrī šobrīd spēlēju galvenokārt diezgan depresīvus tipus, mani ieinteresēja šis pozitīvais un mazliet arī dīvainais tēls,” atklāj aktieris.

„Režisore Virdžīnija Lejiņa tandēmā ar rakstnieku Jāni Lejiņu bija kvalitātes garants un viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc piekritu piedalīties seriālā. Manu varoni varētu saukt par mazliet dīvainu, bet tādā ziņā, kā mūsdienās dēvē cilvēkus, kuri prot apstāties un priecāties par dzīvi, nevis „dzenas pa trasi”. Leo ir bijusi arī gana trauksmaina dzīve, tāpēc man kā aktierim šajā ziņā ir iespēja atraisīt fantāziju,” skaidro aktieris Juris Bartkevičs.

„Pēc pirmajām filmēšanas dienām esmu pārliecinājies par to, cik interesanta ir seriāla veidotāju un aktieru komanda. Atrasties labā kompānijā vienmēr ir patīkami. Pirmās epizodes tika filmētas ļoti simpātiskā vidē – dzērveņu un melleņu plantācijās. Filmēšanas laukumā ir patīkams, nevis nervozs klimats, tāpēc aktieri var koncentrēties uz rezultātu. Seriāla veidotāji prot steigties nesteidzoties, lai panāktu augstvērtīgu rezultātu,” novērojis aktieris.

Aktrises Māras Zvaigznes atveidotās varones Malvas tēvs Leo seriāla notikumos iesaistīsies aprīļa sākumā. Robežsargi viņu aizturēs kā nelegālu robežpārkāpēju, kurš uzdevis Malvu kā savu vienīgo radinieci. Leo bijis liels uzdzīvotājs – visu laiku joko, smīdina, uzjautrina, taču nav viegli nojaust, kāds viņš ir patiesībā. Leo glabā dramatisku noslēpumu, kas atklāsies seriāla gaitā.