sestdiena, 1. oktobris

Именины: Lāsma, Zanda, Zandis

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Latvijas filmas Latvijas šodienai. Nemierīgie prāti. Režisori - brāļi Ābeles

Trīs brāļi dzīvē un kino – latviešu kino unikālais trio – brāļi Ābeles, un viņu jaunā pilnmetrāžas filma «Nemierīgie prāti». Režisoru krēslos – filozofiju un režiju studējušais Lauris Ābele un psihologs un režisors Raitis Ābele. Viņu jaunākais brālis Mārcis Ābele kino profesiju patiesība izvēlējies pirmais un operatora diplomu ieguvis jau pirms 10 gadiem. Brāļi kopā jau izveidojuši vairākas godalgotas filmas «Kastrāts kuilis» (2014) un «Baltu ciltis» (2018).

«Nemierīgie prāti» ir brāļu filma un stāsts par brāļiem – māksliniekiem, kuri, gatavojoties savai izstādei un viens otru atbalstot, iepazīstas arvien tuvāk, arvien vairāk nobīdot robežas tam, kas sabiedrībā un cilvēku attiecībās tiek uzskatīts par normālu. Brāļus filmā atveidos aktieri Toms Auniņš un Mārcis Lācis, kuram ir gan aktiera, gan arī režisora pieredze. Sieviešu lomās aktrise Dārta Danēviča un performanču māksliniece Daniela Vētra. Lekšana no kuģīša ledainā ūdenī ir mazākais no ekstrēmajiem pārbaudījumiem filmēšanas laikā, ko nācās piedzīvot aktieriem.

Brāļi kā radošas personības dzīvē un kino ir tik pat līdzīgi, cik atšķirīgi, ko arī vēlējāmies pierādīt. Filmas «Nemierīgie prāti»  pirmizrāde plānota 2021. gadā. Producē Latvijas studija Tritone studio.

© 2022 LSM.LV Полное или частичное использование любых материалов допускается только с разрешения редакции LSM.LV
Сообщить об ошибке: [email protected]