TUESI.LV | Norvēģija | Antra Sunde - skolotāja

0.0

SIRDS VALODA

«Latviešu valoda ir mana valoda, tā ir sirds valoda. Tā ir tik liela daļa no manis, ka tai nav iespējas nebūt. Norvēģu valodu es zinu ļoti labi, bet latviešu valoda tomēr ir mīļāka,» atklāj skolotāja Antra Sunde, kura dzīvo Bergenā, Norvēģijā.

«Cilvēkam, kas labi jūtas vairākās vietās, ir grūtāk izšķirties, kura ir īstā vieta. Šobrīd īstā vieta ir tur, kur ir mana ģimene. Tur ir arī manas mājas. Tāpēc, ka viņi grib būt šeit, es arī dzīvoju šeit,» stāsta Antra.

«Skolotāja darbs noteikti ir misijas darbs. Tu nevari strādāt par skolotāju, ja tu nemīli bērnus un netici, ka ir iespējama izaugsme. Tajā dienā, kad tu padodies un domā, ka šim bērnam neko vairs nevar iemācīt, ir jāiet pensijā un jāatrod kaut kas cits ko darīt,» ir pārliecināta Antra.

«Pašaizliedzība un ieguldījums ir būtiskākais, lai latviešu skola ārpus Latvijas darbotos. Mums ir tik jautri, cik mēs paši to uztaisām. Jā, tā ir brīvprātība, bet tas tāpēc, ka mums tas ir ļoti svarīgi. Ļoti daudz kas ir atkarīgs no mums,» uzskata Antra.

«Ar Latviju man vēl joprojām ir mīļas attiecības, kuras man ir jākopj no attāluma. Tas ir kā uzturēt kontaktu ar labu draugu, sarakstoties un ik pa laikam paciemojoties, bet ikdienā nesatiekoties.»

www.tuesi.lv