svētdiena, 2. oktobris

Именины: Skaidris, Ilma

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Daudz laimes, jubilār! Aktieris Ivars Kalniņš

Kādu brīdi pēc dzimšanas dienas un esot Latvijā, raidījumu pagodina aktieris Ivars Kalniņš. Allaž stalts un šarmants, melno tēlu izceļ tikai koši balts krekls. Pirms filmēšanas pieklusināto darbošanos pāršķeļ viņa zemā tembrā teiktais sveicinājums. Ivara Kalniņa pedagoģe, erudītā kino speciāliste Valentīna Freimane teikusi, ka blakus spēcīgajai vīrišķībai Ivarā ir dziļa garīgā stīga.

Ivars ir pieradis strādāt. Paspējis vēl iziet ganiņa gaitas, kā intervijā saka pats: «Ne pie pazīstamiem, bet pie svešiem cilvēkiem, kas nepažēlos. Ganīju lopus ne jau pļaviņā ar stabulīti, bet pa grāvmalām. Toties par pirmo algu nopirku uzvalciņu skolai, un devos uz skolu ar pavisam citu sajūtu nekā vecajās biksēs…»

Ivars Kalniņš dzimis 1948. gadā Rīgā, 4 bērnu ģimenē. Pēc pamatskolas Ivars aizgāja strādāt – pie tēta par atslēdznieka palīgu, vēlāk – par elektriķi. Vidusskolā mācījies pa vakariem – beidzis Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskolu (1968). Māsas aicināts, aizgājis uz Rīgas Kinostudijas tautas kinoaktieru studiju. To Ivars absolvēja 1971. gadā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas teātra fakultāti – 1974. Jau diplomdarba izrādē – A. Dripes «Pēdējā barjerā» – spēlēja galveno lomu. Kopš 1972. gada – Dailes teātra aktieris.

Ivars Kalniņš ir piedalījies daudzās latviešu un krievu kino un televīzijas filmās. Izcilas balss īpašnieks. Piecu bērnu tētis.

© 2022 LSM.LV Полное или частичное использование любых материалов допускается только с разрешения редакции LSM.LV
Сообщить об ошибке: [email protected]