понедельник, 3. октября

Именины: Ilizana, Elza

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Daudz laimes, jubilār! Dziedātājs Normunds Rutulis

Normunds Rutulis uz filmēšanas vietu ierodas melnās īsās stila biksēs un tādas pašas krāsas nospodrinātās kurpēs bez zeķēm. «Ar tām stila lietām es pats kaut kā tieku galā,» jautāts par tēla veidošanu, atsmej mūziķis. «Mans galvenais atbalsts un palīgs ir sieva – viņai pašai ir ļoti laba gaume!»

Kaut intervijas diena ir saplānota pa minūtēm, un vakarā ir koncerts, kuram Normunds pats arī nodrošina apskaņošanu, mākslinieks ir labā oma, un zemā tembrā vibrējošie smiekli neatstāj filmēšanas laukumu ne mirkli.

Normunds Rutulis dzimis 1971. gada 4. septembrī, Ligitas un Jura Rutuļu ģimenē, lepojas, ka ir «rīdzinieks ceturtajā paaudzē». Rutulis ir ne tikai dziedātājs, bet arī mūzikas un radio producents, dziesmu autors, radio dīdžejs un koncertu vadītājs. Plaši pazīstams kā šlāgera un popmūzikas dziesmu izpildītājs. N. Rutulis mācījies Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā (tolaik – Rīgas 3. vidusskolā), absolvējis Rīgas Valsts 2. ģimnāziju (tolaik – Rīgas 2. vidusskola). Viņš lepojas arī ar Rīgas Lauksaimniecības skolas diplomu automehāniķa profesijā – auto ir Rutuļu ģimenes sirdslieta.

No 2014. gada līdz 2016. gadam N. Rutulis Radio SWH otrdienu vakaros vadīja autorraidījumu «Rutuļa teritorija». Augstākās izglītības diploms iegūts Latvijas Mūzikas akadēmijā, savukārt par Rutuļa darbīgumu liecina svētku režisora diploms Latvijas Kultūras koledžā.

Muzikālo darbību N. Rutulis uzsācis 13 gadu vecumā Ādažos, Gunāra Freidenfelda vadītajā bērnu vokāli – instrumentālajā ansamblī «Zvaigžņu zagļi» – gan kā vokālists, gan kā bundzinieks. Sadarbība ar komponistu Raimondu Paulu sākta deviņdesmito gadu vidū, ieskaņojot albumu «Nekur nav tik labi kā mājās» (2001) un saņemot «Zelta diska» statusu. Sadarbība turpinās, veidojot albumus «Lecam pa vecam», «Vīna dvēsele», «Zili brīnumi”. 2019. gadā izdots albums »Man nav žēl" ar divpadsmit jaunām R. Paula dziesmām.

© 2022 LSM.LV Полное или частичное использование любых материалов допускается только с разрешения редакции LSM.LV
Сообщить об ошибке: [email protected]