Pasaules čempionāta MX2 un MXGP posms Ķeguma trasē

0.0
Ar prestižāko MX2 un MXGP klašu sacensībām noslēdzies pirmais no trim Pasaules čempionāta posmiem Latvijā, Ķeguma trasē. Par šīs dienas notikumiem no Zelta Zirga trases ziņo Matīss Timofejevs.

Sacensību dienā, kad trasē devās prestižāko klašu braucēji maksimālais līdzjutēju skaits – trīs tūkstoši - tika izsmelts jau no rīta. Skatītāju rindās ļoti daudz Lietuviešu – viņi, protams, atbalsta vienu no vadošajiem Pasaules braucējiem Armīnu Jasikoni. Viņš nelika vilties – abos braucienos un summā lietuvietim sestā vieta.

MXGP klasē Latvijai divi pārstāvji – pēc pauzes tajā atgriezies pieredzējušais Matīss Karro, bet debiju piedzīvoja 23 gadus vecais Kārlis Sabulis.

Pirmjā braucienā ļoti labs starts padevās Karro, uz brīdi viņš bija pat 13 pozīcijā, bet tad strauji kritās Matīsa temps un finišā viņam 23. vieta. Sabulis pēc piesardzīga sākuma pamazām, pamazām ielauzās labāko 20niekā, pacēlās pat līdz 18.vietai, bet finišu sasniedza, kā 20.

Otrajā braucienā no Latvijas sportistiem atkal labāks starts padevās Karro, bet pāris minūtes pirms finiša viņu noķēra Sabulis, kurš ar katru apli turpināja kāpināt tempu – galu galā Kārlim otrajā braucienā 19.vieta – summā – 22. vieta, bet debijā izcīnīti trīs punkti.

Intervija - Kārlis Sabulis, «WZ – Racing» motokrosa braucējs

Karro otrā brauciena izskaņu aizvadīja piesardzīgi – ierindojās 22. vietā – kopvērtējumā tas deva 25. vietu.

Intervija - Matīss Karro, «MX Moduls» motokrosa braucējs

MXGP klases līderu starpā pamatīga cīņa abos braucienos – pirmajā ātrākais bija slovēnis Tims Gajsers, bet otrā brauciena beigās viņš piedzīvoja neveiksmi un finišēja vien piektais – summā tas viņam deva otro pozīciju.

Uzvaru Latvijas posmā svinēja otrā brauciena ātrākais braucējs nīderlandietis Glens Koldenhofs, bet trešais šoreiz stabili braucošais francūzis Romēns Fevre.

MX2 klasē, bez neviena latvieša dalības, ļoti pārliecinoši uzvarēja pārliecinošais sezonas līderis - francūzis Toms Viāls. Jau nākam otrdien un trešdien Ķegumā norisināsies otrais no trim Eiropas un Pasaules čempionāta posmiem.