5 miljoni sportam

Sporta joma Latvijā pēc korona vīrusa pandēmijas atkopsies lēnu. Valdošās koalīcijas partneri iezīmējuši piecus miljonus eiro sportam. Šo naudu attiecīgās organizācijas drīkstēs lietot iepriekš paredzētiem mērķiem – tai skaitā arī sporta infrastruktūras atbalstam, piemēram, Olimpiskajam centram Rīgā, kam nepieciešami ap 300 tūkstošiem eiro, lai nebankrotētu.

Intervija - Einars Fogelis, LSFP prezidents
Intervija - Sandis Riekstiņš, Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs

Pašas federācijas Izglītības un zinātnes ministrijā vērsās ar pieprasījumu pēc 9,6 miljoniem eiro. Pētot pamatojumus gan radušies dažādi jautājumi, jo federācijas aprēķinos ņēma vērā sliktākos dīkstāves scenārijus.

Intervija - Sandis Riekstiņš, Saeimas sporta apakškomisijas vadītājs
Intervija - Einars Fogelis, LSFP prezidents

Pēc 9.jūnija Latvijā tiešām sports varētu atgriezties ar dažādām sacensībām. Valdības kuluāros vairs nerunā par ārkārtas situācijas pagarināšanu, bet ar ierobežojumiem gan vēl būs jārēķinās vairākus mēnešus!

Intervija - Sandis Riekstiņš, Saeimas sporta apakškomisijas vadītājs

Ierobežotu sporta pasākumu norise Latvijai ir svarīga arī no biznesa aspekta. Kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā sacensības jau notiek, Latvijas sporta klubi un sportisti pat brauc pie kaimiņiem un sacensības aizvada tur. Nopelna kaimiņi, mēs nekā. Ja arī sacensības bez skatītājiem, tad savs labums atlektu sporta objektu uzturētajiem un citiem iesaistītajiem.