Intervija ar Juri Pavītolu, Matīsu Pavītolu un Juri Volkovu

23.aprīlī, 70 gadu dzimšanas dienu svin leģendārais Liepājas mūziķis un viens no grupas «Līvi» dibinātājiem Juris Pavītols.

Lai atzīmētu savu jubileju un, kā saka pats, «reizi desmit gados uzkāptu uz skatuves», Juris Pavītols 6.maijā plkst.19 Liepājas koncertzālē «Lielais Dzintars» aicina uz savu 70 gadu jubilejas koncerts «Starp debesīm un zemi». “


“Šis varētu būt mans trešais nopietnais jubilejas koncerts, kas notiek reizi desmit gados. Ja ir jubileja, tad jārāda viss labākai

Koncertā esmu aicinājis piedalīties tās grupas un mūziķus kopš tiem laikiem – cik nu varēju savākt. Un, tā kā esmu pedagogs gan Liepājas Universitātē, gan Priekules Mūzikas un mākslas skolā, esmu aicinājis piedalīties arī savus audzēkņus, tostarp Lejaskurzemes simfonisko orķestri, kurā muzicē gan pedagogi, gan labākie audzēkņi,” saka mūziķis.

“Ar šo koncertu būs iespēja ieskatīties Liepājas un nedaudz arī Latvijas pop un rokmūzikas attīstībā jau no 70.gadu sākumiem, ar pirmajām grupas «Līvi» (līdz pat 1980.gadam grupa ar dažiem izņēmumiem spēlēja tikai Jura Pavītola dziesmas) mīlas balādēm, rokbalādēm, dziesmu cikliem, aizliegtām un vienkārši izpildīt neieteicamām dziesmām, arī Pavītola aranžētās un ātri aizliegtās Imanta Kalniņa pirmās latviešu rokoperas «Ei, jūs tur!» fragmentiem, ko izpildīs toreizējie Liepājas teātra aktieri Ieva Akuratere un Juris Bartkevičs, tolaik apspiestā Mārtiņa Brauna «Vieglprātīgajiem ritmiem» (ko kopā ar «nevēlamā» Jura Kulakova dziesmām uzspiedīs LĪVI). Skanēs arī Raimonda Paula dziesma, kuru, man stājoties toreizējā Konservatorijā, Maestro atteicās noklausīties baidoties no Konservatorijas zāles «sabrukšanas»,” koncerta ideju ieskicē gaviļnieks.