воскресенье, 2. октября

Именины: Skaidris, Ilma

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Personība. 100 g kultūras. Laura Rizoto

Meitene no Ipanemas. Dziedātāja, dziesmu autore, pianiste. Vienmēr smaidīga, aizrautīga, enerģiska, ar lielu pārliecību un dzīvessparu gan uz skatuves, gan dzīvē.

Laura de Karvalho Rizzotto ir dzimusi Brazīlijā, šobrīd dzīvo Amerikā. Viņā rit  portugāļu, brazīļu un latviešu asinis. Lauras vecāmāte dzimusi Liepājā, augusi Rīgā. Lauras tēvs ir gan Brazīlijas, gan Latvijas pilsonis, mamma - portugāļu izcelsmes brazīliete.

Laurai izteikta mīlestība pret mūziku piemit jau mazotnē. 9 gadu vecumā viņa sāka spēlēt klavieres, vēlāk pašmācības ceļā apguva ģitārspēli. Jau 11 gadu vecumā sarakstīja savu pirmo balādi. Šobrīd Lauras kolekcijā ir vairāk kā 100 oriģināldziesmu. Ar vienu no tām - «Funny girl» Laura šogad pārstāvēs Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Profesionāli muzikālās gaitas Laura aizsāka jau pēc vidusskolas, kad ieguva stipendiju mācībām Berklī Mūzikas koledžā Bostonā.

Dzīvojot Kalifornijā, ieguva bakalaura grādu mūzikā, savukārt Kolumbijas Universitātē Ņujorkā papildināja akadēmiskās zināšanās maģistrantūrā.

Muzikāli Lauru raksturo neatlaidība, perfekcionisms un dažādība. Viņai tuvs gan džezs, gan popmūzika. Raksta mūziku filmām, strādā par vokālo pedagoģi. Bijusi arī portugāļu valodas vokālā trenere amerikāņu dziedātājai Dženiferai Lopesai.

Lai gan šobrīd Laura dzīvo Ņujorkā, Latviju sauc par savu valsti un šeit jūtas kā mājās. Viņas mīļākā latviešu grupa ir «Prāta vētra». Laura jūsmo par latviešu tautas tērpu, ciena latviešu kultūru un ar nepacietību gaida Dziesmu un Deju svētkus, par kuriem nostāstus līdz šim dzirdējusi vien no vecmāmiņas

© 2022 LSM.LV Полное или частичное использование любых материалов допускается только с разрешения редакции LSM.LV
Сообщить об ошибке: [email protected]