воскресенье, 25. сентября

Именины: Rauls, Rodrigo

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Personība. 100 g kultūras. Igo

Igo ir viena no spilgtākajām Atmodas laika personībām latviešu rokmūzikā. Daudziem viņš joprojām saistās ar leģendārajām grupām ”Līvi” un „Remix”, ar lieliski atveidotajiem Lāčplēša  un Kvazimodo tēliem  Zigmara Liepiņa  rokoperā „Lāčplēsis” un operā „Parīzes Dievmātes katedrāle.” Šoruden Igo ar vairākiem koncertiem atzīmēs savus 40 gadus uz skatuves.

Šajos gados ir radīti daudzi muzikāli projekti, viens no  pēdējo gadu vērienīgākajiem darbiem ir četru dabas stihiju cikls „Uguns.Zeme.Ūdens.Gaiss”, kas tapis sadarbībā ar komponistiem Jāni Strazdu, Valtu Pūci un Mārtiņu Braunu.

Par spīti  likteņa pārbaudījumiem Igo nekad nav apstājies. Viņš ļaujas arvien jauniem izaicinājumiem, producē un režisē pasākumus, rīko talkas Jūrkalnē. Daudz uzmanības viņš ir veltījis Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles atjaunošanai, organizējot ziedojumu vākšanas koncertus.

Igo darbības lauks ir arī vizuālā māksla, mākslinieka gēns viņam ir asinīs. Savu pirmo pieredzi mākslā Igo guvis no savas mammas , pazīstamās Liepājas grafiķes un fotogrāfes Irinas Tīres. Bērnībā Igo kopā ar viņu devās brīvdabas plenēros, grafiski attēlojot Liepājas ielas un pagalmus. Šodien Igo grafikās radītie tēli  -  pīlādzis, ozols, skudras,spāres un zāles stiebri pārtop ornamentālos zīmējumos uz  krūzēm, glāzēm, svecēm un lina apģērbiem. Viņš ir radījis savu zīmolu „Igo.Akcents personībai.” Pats viņš sevi sauc par diezgan  lielu avantūristu, kura dzīvei raksturīgi strauji pagriezieni, taču šajos pagriezienos vienmēr dzimst kas jauns.

© 2022 LSM.LV Полное или частичное использование любых материалов допускается только с разрешения редакции LSM.LV
Сообщить об ошибке: [email protected]