Latvijas-Igaunijas basketbola līga

Latvijas Igaunijas basketbola līgas finālā tikās VEF Rīga Tallinas Kalev Kramo. Par zelta un bronzas mačiem turpina Normunds Melderis.

Cīņa par Zeltu «VEF Rīga» - «Kalev/Cramo»

Ilgi gaidītais fināls sanāca tā cienīgs, Latvijas un Igaunijas spēcīgākie klubi pierādīja, kāpēc tie cīnās par zeltu. Viesu sastāvā spēlē arī latvietis Jānis Kaufmanis, bet treneris ir Roberts Štelmahers. Pirmajā ceturtdaļā vadība mainījās vairākas reizes, tomēr pārsvarā priekšā bija VEFieši 29-20. Otrajā ceturtdaļā aina laukumā bija līdzīga, tomēr pamazām Kalev mūsējos panāca. Tā visa rezultātā pēc 20 minūtēm neizšķirts 48-48. Toties pēc lielā pārtraukuma jau biežāk vadībā atradās Tallinas basketbolisti, un nu jau rīdziniekiem nācās skriet pakaļ. Mīnus 4-5 punktu atpalicība noturējās kādas 10 minūtes, kad pēdējās ceturtdaļas vidū Kalve palielināja savu pārsvaru līdz 11 punktiem 67-78. Viesu rindās ļoti produktīvs bija Moriss Kemps. Situācija šķita kritiska. Diemžēl izlieto ūdeni sasmelt neizdevās. Viesi pārsvaru noturēja un VEF piedzīvoja zaudējumu ar 75-86. Labi, ka vismaz daļa uzvaras tika arī mūsējiem.

Intervija - Jānis Kaufmanis, Kalev/Cramo saspēles vadītājs

Intervija - Kristers Zoriks, VEF Rīga uzbrucējs

Līdz ar to Latvijas un Igaunijas līgas čempionu kauss tika Kalev/Cramo, bet VEF Rīgā basketbolistiem nācās samierināties ar sudraba godalgām.

Cīņa par Bronzu BK «Ogre» - «AVIS UTILITAS Rapla»

Tā nu bija sanācis, ka Līgas bronzas mačā tikās komandas, kas savās Nacionālajās grupās bija trešās – Ogre pret Raplu. Spēles pirmajā ceturtdaļās iezīmējās ogrēniešu pārākums, pirmkārt, jau metienu precizitātē no distances. Tas ļāva jau 10 minūtēs iegūt dubultu pārsvaru 26-13. Otrajā ceturtdaļā Ogres snaipera precizitāte samazinājās, bet viesu rindās groza tuvumā vairākkārt izcēlās iespaidīgais Šakils Džamals Dursons, un pamazām punktu starpība sadila. Pēc puslaika vairs 43-39. Trešā ceturtdaļa būtiskais izmaiņas neieviesa. Noslēdzošajā spēles daļā vienubrīd Raplas basketbolisti rezultātu izlīdzināja. Tūlīt pat ar tālmetieniem Ogre atjaunoja vadību. Pēdējā minūtē igauņu sodu taktika augļus nedeva, un Ogres basketbolisti izcīnīja uzvaru ar 75-73.

Intervija - Rihards Kuksiks, BK «Ogre»uzbrucējs

Tātad bronzas medaļas tika Ogres komandai, bet ar mača vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Rihards Kuksiks, kurš guva 21 punktu.